Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Yine Saim yine şaibe! Kent Konseyi seçimleri iptal edilebilir…

Yine Saim yine şaibe! Kent Konseyi seçimleri iptal edilebilir…

5468564Çanakkale Kent Konseyi Genel Kurulu geçtiğimiz hafta sonu yapıldı. Saim Yavuz, Şebnem Kumtepe ve Bünyamin Nami Tonka’nın başkanlık için yarıştığı genel kurula, şaibe iddiaları ve sağlıksız yapılan seçimler damga vurdu.

OY PUSULALARI ELDEN ELE DOLAŞTI

Oy pusulaların daha genel kurul başlamadan dağıtıldığı görülürken, pusulaların elden ele dolaşması şaşkınlık yarattı. Ne kadar oy pusulası dağıtıldığı açıklanmazken şaibe iddiaları da konuşulmaya başlandı.

GÖKHAN SALONDAN BİR AN OLSUN AYRILMADI

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın seçim sonuçlanana kadar genel kuruldan ayrılmaması ise dikkat çekti.

Mevcut Kent Konseyi Başkanı Saim Yavuz’un 3. Turda 7 farkla 147 oyla seçimi kazanan isim olarak açıklandı. Şebnem Kumtepe 140 oyla ikinci sırada yer aldı.

SEÇİMLERE ŞAİBE DÜŞTÜ

Seçimlerde usulsüzlük yapıldığı ve seçime hile karıştırıldığı iddiası seçimin diğer adayları Şebnem Kumtepe ve Bümyamin Nami Tonka’yı harekete geçirdi. Bünyamin Nami Tonka seçim devam ederken Divan Başkanı Rıdvan Uz’a verdiği itiraz dilekçesinde, divan üyelerinden bir tanesinin başkan dayı Saim Yavuz’un yönetim kurulu üyesi olduğunu belirtti ve bu durumun seçimlere şaibe düşürebilecek nitelikte olduğunu ifade etti. Tonka dilekçesinde, seçimlerin yenilenmesini talep etti. Rıdvan Uz’a tutanak karşılığı verilen itiraz dilekçesine işlem yapılmazken, tarafların bu durumu idari mahkemeye götüreceği öğrenildi. Yine 3. tur oylama da mevcut Kent Konseyi Genel Sekreteri Günay Sarışen’in de divan da yer alması seçim tarafsızlığına gölge düşürdü.

Hem Şebnem Kumtepe hem de Bünyamin Nami Tonka seçimlerin iptali için mahkemeye başvuracak.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 11 Temmuz 2020, Cumartesi