Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Ortak Akıl’dan Ecdad Ziyareti

Ortak Akıl’dan Ecdad Ziyareti

ortak akıl-sehitlik (2)ÇOMÜ’nün en aktif öğrenci topluluğu olan Ortak Akıl Topluluğu yılın ilk etkinliğini “Gel Tarihe Geçelim!” sloganı ile üniversite öğrencilerini ecdadıyla buluşturarak yaptı.

150 kişiyi aşkın bir öğrenci grubu ile şehitliği ziyaret eden grup sonrasında Kabatepe Çanakkale Savaşları Tanıtım Merkezi’ni ziyaret etti.

Ortak Akıl Topluluğu üyeleri, rehberler eşliğinde, Gelibolu yarımadası başta olmak üzere, Seyit Onbaşı, tabyalar, Şehitler Anıtı, 57. Alay Taburu, Yahya Çavuş, ve Sargı Yeri Şehitliği ile birçok yeri gezerek şehitleri andı, dua etti.

Ortak Akıl Topluluğu Yönetim Kurulu Üyesi Samet Yücel yaptığı açıklama da “Ortak Akıl Topluluğu, vatanına milletine sevdalı öğrenciler tarafından kurulmuş ve bu amaçla hizmet eden ender öğrenci kulüplerinden biridir. Kurulduğumuz günden bu yana düzenlediğimiz konferanslar, seminerler, paneller, sempozyumlarla derdimiz hep faydalı olmak olmuştur. Bugün de Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde eğitim almaya gelmiş 1. Sınıf öğrencilerine yönelik düzenlediğimiz kültürel gezi ile onlara ecdatlarını en iyi şekilde tanımalarını geçmişlerini bilmelerini amaçladık. Ortak Akıl Topluluğu olarak çok yakında çok farklı etkinlikler düzenlemeye devam edececeğiz” dedi.

1 Yorum

  1. teşekkürü borç bilirim 05 Kasım 2014 Cevapla

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 14 Ağustos 2020, Cuma