Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

YÜCEL ACER ANKARA VE YÖK’TE ÇOK GÜÇLÜ

YÜCEL ACER ANKARA VE YÖK’TE ÇOK GÜÇLÜ

24242Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi 2015-2019 dönemi rektörlük  seçimi bu perşembe Troya Kültür Merkezi’nde yapılıyor. Yaklaşık 700’e yakın akademisyen yeni rektör için sandık başına gidecek. Akademisyenlerin oylarıyla ilk 6 sırada bulunan isimler YÖK’e bildirilecek. YÖK bu 6 isim arasından 3 ismi Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na gönderecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da 3 isimden birini ÇOMÜ’nün yeni rektörü olarak atayacak. 

İKİ YÖK ÜYESİ ÇANAKKALE’DEYDİ

Prof. Dr. Arzu Mirici, Prof. Dr. Aziz Kılınç, Prof. Dr. Hamit Er, Prof. Dr. Muammer Karaayvaz, Prof. Dr. Sedat Laçiner ve Prof. Dr. Yücel Acer’in yarıştığı rektörlük seçimlerinde en güçlü adayın Prof. Dr. Yücel Acer olduğu belirtiliyor. Prof. Dr. Yücel Acer’in AK Parti ve YÖK cephesinden tam destek aldığı ifade ediliyor. Acer’n rektörlük seçimlerine kısa bir zaman kala Çanakkale’de iki YÖK üyesi olan Prof. Dr. Abdullah Çavuşoğlu ve Prof. Dr. İbrahim Hatipoğlu ile yemekte buluşması YÖK’ün akademisyenlere bir işareti olarak yorumlanıyor.

MEHMET DANİŞ VE İSMAİL KAŞDEMİR’İN DESTEĞİNİ ALDI

Prof. Acer’in üniversite de yaptığı seçim kampanyasının yanında iktidarın siyasi desteğini aldığı konuşuluyor. Daha önce Cumhurbaşkanı Baş danışmanı Binali Yıldırım ile yaptığı yüz yüze görüşmeye ilişkin görüntüleri paylaşan Acer, Erdoğan’ın eski başdanışmanı Yalçın Akdoğan ve Eski TBMM Başkanı ve Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı’nı açıklayan isim olan Mehmet Ali Şahin ile görüşmesine ilişkin fotoğraflarda medyaya yansımıştı. Prof. Dr. Yücel Acer’in Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’la da görüştüğü ve desteğini aldığı vurgulanıyor. Aynı zamanda Acer’in AK Parti Çanakkale Milletvekili Mehmet Daniş ve İsmail Kaşdemir’inde desteğini aldığı ifade ediliyor.

21 YÖK ÜYESİNİN 5’İ YILDIRIM BEYAZID ÜNİVERSİTESİ’NDEN!

Ayrıca Prof.Dr. Yücel Acer’in hali hazırda Yıldırım Beyazıd Üniversitesi Öğretim Üyesi olması rektörlük şansını artırıyor. Zira 21 YÖK üyesinin 5’i Yıldırım Beyazıd Üniversitesi’nden. 2011 yılında öğrenci almaya başlayan Ankara’nın son devlet üniversitesi olan Yıldırım Beyazıt, AK Parti’nin üniversitesi olarak biliniyor.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 12 Temmuz 2020, Pazar