Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan Çanakkale 100.Yıl Barış Zirvesi’nde

Cumhurbaşkanı Erdoğan Çanakkale 100.Yıl Barış Zirvesi’nde

464574Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,Çanakkale Kara Savaşları’nın 100. yılı kapsamında İstanbul’da düzenlenen “Çanakkale 100. Yıl Barış Zirvesi Yüksek Düzeyli Oturumu”nda konuştu.

“ASKERİ ARŞİVİMİZİ DE AÇMAYA HAZIRIZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa Birliği’ne seslenerek 1915 olaylarının ‘soykırım’ olarak kabul edilmesini sert bir şekilde eleştirdi. Erdoğan şunları söyledi;

“Türkiye’nin arşivlerini açmasını nasihat ediyorlar. Eyy Avrupa Birliği, biz arşivlerimizi açmaya hazır olduğumuzu bir milyona yakın belge ve bilginin olduğunu her zaman söylüyorum. Askeri arşivlerimizi açmaya hazırız. Bizim endişemiz ve korkumuz yok biz inanıyoruz ve builiyoruz kmu bizim ejdadımız zulmetmemiştir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları;

Askerler hangi safta bulunursa bulunsun takdirle anılmayı hak ediyor. Kazanı ve kaybedeni ile Çanakkale savaşının tüm tarafları olarak bugün bir aradayız. Geniş katılımla bir araya gelerek verdiğimiz mesajı çok önemli görüyorum.

“DÜNYA 5’TEN BÜYÜKTÜR”

Yöneticiler olarak üzerinde durmamız gereken husus ülkelerimizi bu tür yıkımlara sürülemeden nasıl kurtarabiliriz olmalı. Kriz bölgelerinde başlayan nüfus hareketi tüm dünyaya yayılıyor. siyasi sorunlara arkasını dönenler kendilerini kandırıyor.

Buradan bir kez daha diyorum ‘Dünya 5’ten büyüktür’ Tüm dünya iki ülkenin dudağı arasına mahkum edilemez.

Zalim ile mazlumun ayrımını yapmayan bir sistem insanlık vicdanında asla meşruiyet kazanamaz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 2 Haziran 2020, Salı