Bizimle İletişime Geçin

BİRİM HABERLERİ

ÇOMÜ Genel Sekreteri İdris Yılmaz’a Veda Yemeği Düzenlendi

Yayınlandı

on

kolaj222Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Genel Sekreteri İdris Yılmaz’ın emekli olmasından dolayı üniversite bünyesinde bir veda yemeği düzenlendi.

286 Restoranda düzenlenen veda yemeğine ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Erdem, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Mirza Tokpunar, Genel Sekreter Vekili Ayhan Monus ile üniversite yöneticileri, akademik ve idari personel ile ailesi katıldı.

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer yaptığı konuşmada şunları ifade etti:

“ÇOMÜ Rektörü olarak atanmamın üzerinden iki buçuk ay geçti. İlk defa böyle gayri resmi bir ortamda, böyle geniş bir katılımla çalışanlarımızla bizi bir araya getirmesi İdris beyin ne kadar takdire şayan bir kişilik olduğunu gösterdi. Böyle bir ortamda bulunmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Daha önce üniversitemizde çalışmış ve çalışmakta olan birçok arkadaşımızı burada görüyorum. Demek ki bu üniversite geçmişiyle, bugünüyle, geleceğiyle bir bütün olabilmeyi becerebilmiş.

Bir kurumun çalışanına vereceği maaşın dışında en önemli şey şüphesiz ki takdirdir, iltifattır. Marifet iltifata tabidir. Gerçekten kendisine emek veren kişilere, kazandığının ötesinde fedakârlık gösteren kişilere bu vefayı her zaman gösterebilmesi bir kurumun çalışanına vereceği en değerli şeydir. Bunu göstermeye muktedir olabildiysek bu bizim için her zaman bir gurur kaynağı olacaktır.

İdris beyi ben bu üniversiteye geldiğimden beri tanıyorum. Bugüne kadar İdris beyi belirli nitelikleri ile tanıdım. Bunlar içinde en önemlisi ÇOMÜ’nün sadık bir üyesi olduğunu her zaman göstermesidir. Çalıştığı kişilerle bir ekip olabildiğini, bu ekibe sadakat gösterdiğini her zaman gösterdi. Bu aynı zamanda İdris beyin çok iyi bir aile ferdi olduğunun da göstergesidir. O yüzden kendisinin emekli olduktan sonra da mutlu ve huzurlu yaşayacağını biliyorum. Bize gösterdiğini kendi ailesine de göstermeye devam edecektir. Bundan sonraki hayatında ailesiyle birlikte, mutlu, sağlıklı, huzurlu bir ömür diliyorum. Arkanızda her zaman bir aile daha var, ÇOMÜ ailesi var. Ne zaman bu aileye bir ziyarette bulunmak isterseniz her zaman kapımız açık. Yeni hayatınız hayırlı olsun.”

Konuşmasının ardından Rektör Prof. Dr. Yücel Acer, Genel Sekreter İdris Yılmaz’a plaket takdiminde bulunurken üniversite ailesi adına da çiçek takdiminde bulunuldu.

İdris Yılmaz ise konuşmasına çok duygulandığını ifade ederek başladı ve düzenlenen etkinlikte hem mutlu hem de hüzünlü olduğunu söyledi.  İdris Yılmaz konuşmasında şunları söyledi:

“Mutluyum çünkü çok sevdiğim camiadan neşeyle uğurlanıyorum. Hüzünlüyüm çünkü tam da çalışma ortamını yakaladığım anda zorunluluktan emekli olmak durumundayım. Çalışanlarımı, öğretim elemanlarını kırdığım, üzdüğüm oldu ise onlardan özür diliyorum. Sözlerime son verirken başta Rektörüm Prof. Dr. Yücel Acer olmak üzere bütün katılımcılara teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum.”

Konuşmasının ardından kendisinin aynı zamanda doğum günü olması sebebiyle, Yılmaz’ın ailesi ve Genel Sekreterlik çalışanları eşliğinde doğum günü pastası kesildi ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Erdem tarafından ÇOMÜ Ailesi adına bir hediye takdim edildi.

Okumaya Devam Et
Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK OKUNANLAR