Bizimle İletişime Geçin

Çanakkale

AK PARTİ’DE İLÇE BAŞKANLARI İSTİFA EDİYOR!

Yayınlandı

on

3543654Aynalı Pazar’ın haberine göre AK Parti Çanakkale Merkez İlçe Başkanı Adnan Öncü istifa kararı aldı. Habere göre Adnan Öncü istifasını bugün il Başkanına sunacak.

AK Parti’de oy kayıplarının yarattığı şok dalgalarının etkileri istifa olarak kendisini göstermeye başladı. Dün gece 00,30’da facebook üzerinden istifa ettiğini açıklayan Eceabat İlçe Başkanı Ergün Gören görevinden ilk istifa eden kişi olurken; parti içerisinden sızan bilgilere göre AK Parti Merkez İlçe Başkanı Adnan Öncü’nünde istifa kararı aldığı iddia ediliyor.

Parti içerisinden alınan duyumlara göre; Adnan Öncü’nün istifa kararı almasının sebebi ise son seçimlerde Merkez ilçeden beklenen başarının bir türlü yakalanamaması olduğu belirtiliyor. AK Parti Çanakkale Merkez’de 7 Haziran’da yapılan genel seçimlerde 24.391 oy toplayabilmişti. Merkez ilçedeki başarısızlığın Adnan Öncü’ye fatura edildiği kendisinin de bu sebeple istifa kararı aldığı iddia ediliyor.

Öte yandan parti içerisinden sızan bilgilerde; Merkez İlçe Yönetiminde bulunan üyelerden bir çoğunun daha istifalarını il yönetimine sunacağı dile getiriliyor.

Gün içinde AK Parti Çanakkale Merkez İlçe Başkanı Adnan Öncü, partideki görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Bir basın açıklaması yapan Öncü, “Bilindiği gibi 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde Çanakkale merkezde arzu ettiğimiz sonuca, hedefe ulaşamadık. Tabii bu hedefe ulaşamamada, ‘Benim yüzümden oldu’ veya ‘Ben bu başarıyı sağlayamadım’ gibi bir düşüncem olmadı. Yaklaşık 5,5 yıldır ilçe başkanlığı yapmaktayım. Bence artık bir kan değişimi yapmanın vakti geldi. Yeni gelecek genç, daha hırslı ve heyecanlı arkadaşlara göreve bırakmanın vakti geldi. Yeni gelecek arkadaşlara yol açmak açısından böyle bir karar aldım. Bundan sonraki süreçte partimiz nerede hangi görevi verirse, bizi nerede görmek isterse ben yine hazırım. Hatırlayacak olursanız 2014 30 Mart yerel seçimleri sonrasında da istifa etmiştim. O zaman da dediler ki ‘Yönetim değişikliği yapalım, sen devam et.’ O zaman olduğu gibi şimdi de hiçbir siyasi otoritenin telkini olmaksızın görevi bırakma kararı aldım. Yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım istifa etmiyorlar, sadece ben istifa ediyorum. Genel merkezimizin takdiri olur da ileride başka bir arkadaşımızı başkan olarak atanırsa, yeni bir yönetim kurulu oluşturulursa o sürece kadar yönetimdeki arkadaşlarımız devam edecekler. Ama ben artık siyasette kan değişimi gerektiğine inanarak, bizden sonra gelecek arkadaşların önünü de açmak amacıyla istifa ettim. Kim gelirse gelsin, kim merkez ilçe başkanı olarak atanırsa atansın bir AK Partili olarak herkese elimden geldiğince yardımcı olurum. Bunun bir kırgınlık veya küskünlük veya birilerine sitemkarlık olduğu düşünülmesin” dedi.

AYNALIPAZAR

Okumaya Devam Et
Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK OKUNANLAR