Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Bülent Turan’dan Teröre Karşı Ortak Tavır Çağrısı

Bülent Turan’dan Teröre Karşı Ortak Tavır Çağrısı
23423453AK Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Suruç’ta yaşanan saldırının tüm Türkiye’yi hedef aldığını söyledi. Turan, “Sorumlu siyaset teröre karşı ortak tavır almayı gerektirir” dedi.

Yazılı bir açıklama yapan AK Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde gerçekleşen saldırıda 31 vatandaşımız öldü. Ağırlıklı olarak gençlerden oluşan grup Kobani’nin yeniden inşası için basın toplantısı yaptıkları esnada çok canice katledildi. Canlı bomba saldırısını kimin gerçekleştirdiği üzerine güvenlik güçlerimiz yoğun bir çalışma sarfediyor. Yüreğimizi yakan bu saldırıyı gerçekleştiren kimse bunun bulunması yitirdiğimiz canların ailelerine olan bir borcumuzdur. Sınır hattımızda sıkıntılı günler yaşıyoruz.

Yaşanan bu saldırı ile tüm Türkiye hedef alınmış, ülkemizdeki huzura, barış ortamına kastedilmiştir. Böyle bir ortamda suçlayıcı bir tavır takınmaktan ziyade sorumlu siyaset teröre karşı ortak tavır almayı gerektirir. Kimse Türkiye’yi terör örgütü Daeş’e doğrudan veya dolaylı olarak destek vermekle suçlayamaz.

Bizim Suriye meselesinde durduğumuz nokta bellidir. Sınırlarını Suriye’de terör örgütlerinin zulmünden kaçan 2 milyon komşuya açan Türkiye’yi bu ithamla suçlama en hafif ifadeyle alçaklıktır. Yitirdiğimiz canlar hepimizin yüreğini yaktı. Saldırının failleri ve ihmal varsa sorumluları bulunup adalete teslim edilecektir. Karşılaştığımız bu elim saldırının kimse siyasi istismarını yapmasın.

Millet olarak itidalli davranmamız gereken dönemden geçiyoruz. Siyasi parti liderleri, yöneticileri yaptıkları açıklamalara dikkat etmeli. Adıyaman’da güvenlik güçleri ile terör örgütü PKK arasında yaşanan çatışmada 1 askerimiz şehit oldu. Şehidimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Terörün dini, dili, ırkı olmaz. Bütün partilerin teröre eşit mesafede olması lazım. Bir kısmını meşru gören, bir kısmını lanetleyen bir anlayış kabul edilemez. Bizim için Daeş’in de PKK’nın da uyguladığı terördür ve kınanmalıdır” dedi.

 

İHA

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 19 Mart 2019, Salı