Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

ÇOMÜ’DE ÜNİVERSİTE TERCİHLERİNDE SON 3 YILIN EN BAŞARILI DÖNEMİ

ÇOMÜ’DE ÜNİVERSİTE TERCİHLERİNDE SON 3 YILIN EN BAŞARILI DÖNEMİ

464646Çanakkale bu yıl da Türkiye’nin en çok tercih edilen üniversite kentlerinden biri oldu.2015 öğrenci yerleştirme sonuçlarına göre 69 lise birincisi Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesini tercih etti.

2013’te 53, 2014’te 57 lise birincisi ÇOMÜ’yü tercih ederken bu yıl son 3 yılın en yüksek sayısına ulaşıldı. Son 11 yılda ise ÇOMÜ’yü tercih eden lise birincisi sayısı 519’u buldu. İlk beşbinden ÇOMÜ’yü tercih eden öğrenci sayısı ise bu yıl 19 oldu. 2015 ÖSYS sonuçlarına göre üniversitemize yerleşen adaylardan genel kontenjanda ilk 5000’de yer alan öğrencilerin ilk tercihleri Eğitim Fakültesi olurken Türkçe, Çoğrafya ve Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği bölümleri ön plana çıktı. Yine Tıp Fakültesi’de en çok tercih edilen bölümler arasına girdi. ÇOMÜ Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölümü’de en yüksek puanla öğrenci alan bölümlerden oldu.

69 lise birincisinin en çok tercih ettiği alanların başında Eğitim Fakültesi gelirken İlahiyat Fakültesi ve Çanakkale Sağlık Yüksekokulu bölümleri de en çok tercih edilen bölümler arasında yer alıyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 29 Mayıs 2020, Cuma