Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

REKTÖR ACER: “ÇOMÜ AİLESİNİN YENİ FERTLERİ HOŞGELDİNİZ”

REKTÖR ACER: “ÇOMÜ AİLESİNİN YENİ FERTLERİ HOŞGELDİNİZ”

34534Çanakkale bu yıl da Türkiye’nin en çok tercih edilen üniversite kentlerinden biri oldu. Bu yıl Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ne 10.230 öğrenci yerleşirken doluluk oranı %99.4 oldu.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Yücel Acer şunları söyledi:

“Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi olarak son yılların en başarılı tercih dönemini yaşıyoruz. Üniversitemiz 2015-2016 tercih döneminde öğrencilerin seçimiyle %99.4 oranınını sağlayarak en çok tercih edilen üniversitelerden biri oldu. 2014 ÖSYS Kılavuzunda yer alıpta 2015 yılı için ÖSYM tarafından kontenjan verilmeyen 10 programımız vardı. Buna rağmen üniversitemiz tarihinde ilk defa % 100’e yakın doluluk oranını yakaladı. Geçtiğimiz yıl bu oran %97 idi. Bu yıl toplamda 10 Bin 230 öğrenci üniversitemize yerleşti. Ek kontenjan yerleştirmeleriyle bu yıl doluluk oranında %100’e ulaşacağımıza inanıyorum. Günümüzde öğrencilerin tercihlerini enine boyuna incelediği ve  bilinçli tercih yaptıkları göz önüne alınırsa bu doluluk oranları Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin başarılı ve doğru adımlar attığının bir göstergesi. Bunun yanında üniversitemiz yeni yönetim dönemi ile birlikte kalitesini artıran bir üniversite olduğunu herkese gösterebilmiş.

Geçtiğimiz öğretim yılına 42 bin öğrenci ile başlamıştık. 2015-2016 eğitim -öğretim yılında 48 Bin öğrencimiz üniversitemizden eğitim alacak. Yeni kayıt yapan öğrencilerimizi kaliteli bir yüksek öğretim hayatı bekliyor üniversitemizde. Üniversitemizin eğitim-öğretim kalitesi anlamında sahip olacakları ortam bir tarafa sosyal, kültürel ve sportif anlamda da Çanakkale çok şey sunuyor. Hem üniversitemiz içinde hem de Çanakkale’de öğrencilerimizin faydalanabileceği spor alanları, sosyal faaliyetler gerçekleştirebileceği alanlar ve aslında üniversite ortamına hitap eder bir şehir olması anlamında da Çanakkale’nin sunduğu birçok imkan var. Bu anlamda hem üniversite hem de şehir anlamında şanslı olduklarını belirtmek istiyorum. Üniversitemizi tercih eden 10 Bin 230 öğrencimizi tebrik ediyor ve ÇOMÜ ailesinin yeni fertlerine hoşgeldiniz diyorum”

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 29 Mayıs 2020, Cuma