Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

ÇOMÜ’de “Proje Hazırlama Eğitimi” Çalışmalarına Hız Verildi

ÇOMÜ’de “Proje Hazırlama Eğitimi” Çalışmalarına Hız Verildi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörlük bünyesinde kurulan Proje Koordinasyon Merkezi çalışmalarına devam ediyor. Yapılandırma çalışmalarını tamamlayan merkez, ildeki kurumlarla iletişime geçerek kurumların proje potansiyeli ve gelecekte yapılabilecek projelerle ilgili raporunu tamamladı.

Üniversitenin proje kapasitesini arttırmaya yönelik faaliyetler devam ederken Proje Koordinasyon Merkezi, ilk eğitim faaliyetini Bozok Üniversitesi’nden Doç. Dr. Mustafa Böyükata ve Erciyes Üniversitesinden Doç. Dr. Metin Aytekin’in eğitmenliğinde 6-7 Ağustos 2015 tarihlerinde düzenleyecek.

Her bir fakülteden görevlendirilen öğretim elemanlarına verilecek  “TÜBİTAK Programlarına Yönelik Proje Eğitimi” ile üniversitenin proje potansiyelinin arttırılmasına yönelik eğitimin ilk ayağı oluşturulacak.

Eğitim ile birlikte daha önce proje desteği alamamış, TÜBİTAK projeleri ile ilgili soruları olan akademisyenler bu konuda sorularını uzmanlara sorma fırsatı elde edecekler. Eğitim kapsamında TÜBİTAK programlarının yanı sıra proje tasarımı uygulamasına ve grup dinamiği etkinliklerine de yer verilecek.

Proje Koordinasyon Merkezi yetkilileri önümüzdeki dönemlerde de proje destek birimlerinin kurulması ile bilgilendirme ve eğitim faaliyetlerine devam edeceklerini belirttiler.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 18 Mart 2019, Pazartesi