Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

ÇOMÜ KÜTÜPHANESİ’NE SON 3 YILDA HİÇ KİTAP ALINMAMIŞ!

ÇOMÜ KÜTÜPHANESİ’NE SON 3 YILDA HİÇ KİTAP ALINMAMIŞ!

546546ÇOMÜ’de eski yönetim mensuplarının ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer’in göreve gelmesinden sonra başlattığı karalama kampanyası sürerken hakkında en fazla yalan haber yapılan konunun ÇOMÜ Kütüphanesi olması dikkat çekiyor. Öyle ki kütüphane hakkında ortaya atılan yalan yanlış bilgilerle kamuoyunda yönetim değişikliğiyle birlikte geriye doğru gidiş olduğu algısı oluşturulmaya çalışılıyor.

Algı çalışmalarının paralel çetenin yönettiği internet siteleri üzerinden yapılması gözden kaçmazken ÇOMÜ Haber kütüphane hakkında çok konuşulacak bilgilere ulaştı. Edinilen bilgilere göre görevde bulunduğu süre boyunca 1 Milyon Kitap Kampanyası ile sürekli gündemde kalmaya çalışan eski Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner son 3 yıl ÇOMÜ kütüphanesine neredeyse hiç kitap almamış.

Laçiner’in görevde bulunduğu ilk yıl (2012) Türkçe ve yabancı kaynaklar dâhil toplamda 23 871 kitap satın alınırken 2013 yılında bu rakam neredeyse % 90’lık bir azalmayla toplamda 2461 (Türkçe) kitaba düşmüş.  2013 yılında temin edilen yabancı kaynak sayısı ise 0.  Kitap temininde rakamlar 2014 yılında gerilemeye devam ederek toplamda 283 (Türkçe) kitapta kalmış. Yine aynı yıl temin edilen yabancı kaynak sayısı ise 0.

Paralel çetenin yayınlandığı asılsız haberlerle yeni yönetimin kütüphane ve kitap düşmanı gibi gösterilmeye çalışıldığı şu günlerde ortaya çıkan son bilgiler ise ÇOMÜ Kütüphanesi’nin gerçek durumunu gözler önüne seriyor.

2423542

46564

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 22 Ocak 2019, Salı