Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

BÜLENT TURAN’DAN ÜLGÜR GÖKHAN’A ÇAĞRI: “KÜRTLERLE KARDEŞİZ. TERÖRİSTLERLE DEĞİL”

BÜLENT TURAN’DAN ÜLGÜR GÖKHAN’A ÇAĞRI: “KÜRTLERLE KARDEŞİZ. TERÖRİSTLERLE DEĞİL”

456575Çanakkale Belediyesi’nin kardeş belediyesi Diyarbakır merkez Sur İlçesi Belediyesi eşbaşkanlarının sözde “öz yönetim” açıklaması sonrası AK Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’dan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a “protokolü iptal et” çağrısı geldi.

Diyarbakır merkez Sur İlçesi ile Silvan İlçesi’nde sözde ‘öz yönetim’ iddialarıyla ilgili olarak polisin düzenlediği operasyonda, bu ilçelerdeki belediye eş başkanları gözaltına alındı.

Güneydoğu’da birçok kentte çeşitli tarihlerde DBP tarafından ilan edilen sözde ‘öz yönetim‘ açıklamalarıyla ilgili olarak Diyarbakır‘ın Sur ve Silvan ilçelerinde bu sabah eş zamanlı operasyon yapıldı. Sur Belediyesi Eşbaşkanları DBP’li Seyid Narin ve Fatma Şık Barut, Silvan Belediye Eşbaşkanları Yüksel Bodakçı ve Melikşah Teke gözaltına alındı.

BÜLENT TURAN: “KÜRTLERLE KARDEŞİZ. TERÖRİSTLERLE DEĞİL”

Çanakkale Belediyesi ve Diyarbakır’ın Sur İlçe Belediyesi uzun bir zamandan beri kardeş belediye kapsamında birlikte projeler yürütüyordu.

Diyarbakır Sur Belediyesi eşbaşkanlarının öz yönetim açıklamasının ardından göz altına alınmasından sonra AK Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan twitter hesabından Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a seslenerek Çanakkale Belediyesi ile Sur Belediyesi arasından ki protokolün iptal edilmesi çağrısında bulundu. Ülgür Gökhan ise Bülent Turan’ın çağrısı karşısında suskunluğunu koruyor.

İşte Bülent Turan’ın paylaştığı o twetler:

32

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 18 Mart 2019, Pazartesi