Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Üniversiteler Ne Zaman Açılacak?

Üniversiteler Ne Zaman Açılacak?

797896Başbakan Ahmet Davutoğlu müjdeli haberi öğrencilere verdi. Buna göre okulların açılış tarihi 14 Eylül’den 28 Eylül tarihine çekildi. Pek çok öğrenci buna sevinirken üniversiteli öğrenciler de üniversitelerin açılış tarihlerinin de bayramdan sonra olması için isteklerini dile getirdi. Peki üniversitelerin açılış tarihleri değişti mi? Üniversiteler ne zaman başlıyor?

Üniversitelerin açılış tarihleri her üniversite için aynı olmamakta. Her üniversite için açılış tarihi ve dönem bitişi değişiklik gösterdiği için açılış tarihini öğrenmek için üniversitenin akademik takvimlerini incelemek yeterli olacak.

Başbakan Davutoğlu okulların açılışının ertelenmesine neden olarak “…24 Eylül’de Kurban Bayramı tatili olmasından dolayı turizm şirketlerinin başvurusu oldu. Bu yıl turizme teşvik, öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizin Kurban Bayramı için her iki Bakanımıza da talimat verdim. 28 Eylül Pazartesi’ne erteledik.” ifadelerini kullandı. Turizme teşvik ve kurban bayramı durumları üniversite öğrencilerini de ilgilendirdiğinden üniversite açılış zamanları da Kurban Bayramı sonrasına bırakılabilir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 29 Mayıs 2020, Cuma