Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Ülgür Gökhan’ın “Öz Yönetimci” Kardeş Belediye Başkanları Tutuklandı

Ülgür Gökhan’ın “Öz Yönetimci” Kardeş Belediye Başkanları Tutuklandı

5676586Diyarbakır’da ‘öz yönetim’ açıklaması yapan Sur Belediye Eş Başkanları Seyid Narin, Fatma Şık Barut, Silvan Belediye Eşbaşkanı Yüksel Bodakçı, DBP Sur İlçe Başkanı Ali Rıza Çiçekli ve Güneş Ölmez, tutuklandı. Bilindiği gibi Çanakkale Belediyesi  kısa bir zaman önce Sur Belediyesi’ni kardeş belediye ilan etmişti.

Alınan bilgiye göre, Diyarbakır’ın merkez Sur ilçe Belediyesi ve Silvan Belediyesi tarafından daha önce yapılan sözde”özerklik” açıklamalarının ardından Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldı.

Soruşturma kapsamında gözaltına alınan Narin ve Bodakçı, Sur Belediye Başkan Yardımcısı Fatma Şık Barut, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Sur İlçe Eş Başkanı Ali Rıza Çiçekli, Güneş Ölmez, Abdulmetin Bayram ve Hasan Irmak emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye çıkarıldı.

Savcılıktaki ifade işleminin ardından tutuklama talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilen Narin, Bodakçı, Barut, Çiçekli ve Ölmez’in, TCK 302. maddesi gereği ”Devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozmak” suçundan tutuklanmasına, Bayram ve Irmak’ın ise adli kontrol hükümlerince serbest bırakılmasına karar verildi.

Soruşturma kapsamında, 4 şüphelinin yakalanması çalışmalarına devam edildiği öğrenildi.

Diğer yandan Diyarbakır merkez Sur İlçesi Belediyesi eşbaşkanlarının sözde “öz yönetim” açıklaması sonrası AK Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’ın Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a “protokolü iptal et” çağrısına henüz bir cevap gelmedi.

456575

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 24 Ocak 2019, Perşembe