Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

ERDENER CAN’DAN ÜLGÜR GÖKHAN’A: “Terörist ve bölücülerle herhangi bir bağımız olamaz”

ERDENER CAN’DAN ÜLGÜR GÖKHAN’A: “Terörist ve bölücülerle herhangi bir bağımız olamaz”

7897897Çanakkale Belediyesi’nin  kısa bir zaman önce kardeş belediye ilan ettiği Diyarbakır Sur Belediyesi’nin ‘öz yönetim’ açıklaması yapan Eş Başkanları Seyid Narin, Fatma Şık Barut’un tutuklanmasından sonra AK Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’ın “protokolü iptal et” çağrısı geniş yankı buldu. 

Konu hakkında bir açıklama da AK Parti Çanakkale İl Başkanı Erdener Can’dan geldi. Can yaptığı yazılı açıklama da kardeş kent anlaşmasının hemen iptal edilmesi gerektiğini söyledi.

İşte o açıklama:

“Diyarbakır- Sur Belediyesi eski başkanı Abdullah Demirbaş ile imzalanarak yürürlüğe giren kardeş kent anlaşma protokolü hiç zaman geçirmeden iptal edilmelidir. Çanakkale kamuoyu Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, böyle bir kararı tek başına alamıyorsa Belediye Meclisine bu teklifi gündem maddesi olarak getirmek zorundadır. Barışın kenti diye adlandırılan ve Sayın Gökhan tarafından her fırsatta kullanılan bu tanıma Sur Belediyesi ile yapılan kardeş kent protokolü hiçbir şekilde uygun değildir. Bu durum Çanakkale’ye ve kentlilerine yakışmamaktadır. Çanakkale Savaşları zaferinin 100. Yılında,  Terör örgütü PKK ya yardım etmekten tutuklanan Sur ilçesi Belediye Başkanı ile imzalanan bu protokolü sürdürmek o gün şehit düşenlerin de bugün şehit düşenlerin de anılarına yakışmamaktadır. Çanakkale şiddet ve teröre müsamaha gösterir bir görüntüden derhal kurtarılmalıdır. Gelen her şehit haberi Çanakkalelilerin de yüreklerini dağlamaktadır. Hem kentimizde yaşayan hem de başka kent ve bölgelerimizde yaşayan her Kürt vatandaşımız ile kardeş olduğumuz bir gerçektir. Ancak terörist ve bölücülerle herhangi bir bağımız olamaz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının, Aziz Şehit ve Gazilerimizin bin bir güçlükle kurdukları bu mukaddes vatanımızda, şimdi Atatürk’ün kurduğu CHP, vatanımızı bölmek için uğraşan terör örgütü ve siyasi uzantılarına destek olmakta, oy vermekte, barajı aştığı için kutlama yapıp pilav dağıtmaktadır. Bu durum Ülkemizin kuruluşunun önsözünün yazıldığı Çanakkale’de bizleri, Çanakkalelileri fazlasıyla üzmekte, rencide etmektedir. Sayın Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a buradan sesleniyorum. Derhal ve hiç zaman geçirmeden Çanakkale imajını zedeleyen bu davranışlara son verilmeli, bizleri rencide eden bu protokol derhal sona erdirilmeli, Çanakkaleliler bu ayıptan kurtulmalıdır”

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 18 Mart 2019, Pazartesi