Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Bülent Turan: “Tıp Fakültesi Hastanesi Bölgemizin En Önemli Yatırımlarından Biri”

Bülent Turan: “Tıp Fakültesi Hastanesi Bölgemizin En Önemli Yatırımlarından Biri”

Türkiye’nin son 10 yılda sağlık alanında çok büyük mesafe aldığını belirten AK Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan yapımı devam eden Çanakkale Devlet Hastanesi ve Tıp Fakültesi Hastanesi’nin bölgenin en önemli yatırımlarının biri olduğunu vurguladı.

Yeni hastaneler ile birlikte Çanakkale’li vatandaşların sağlık problemlerini daha ekonomik ve daha rahat çözebileceklerini belirten Turan aynı zamanda yeni istihdam imkanı olacağını söyledi ve “Yeni hastane demek, hastalarımızın umudunun artması demek, Allah kimseye vermesin ama o sıkıntı geldiği zaman onun çözümü için insanların nasıl gayret ettiğini görüyorsunuz, biliyorsunuz. Hem daha ekonomik, hem daha ulaşılabilir, hem daha kaliteli imkanlar doğrultusunda hastalarımızın Çanakkale merkezde, yatarak tedavi görme imkanı sağlamış olacak. Bu ciddi bir imkan. Zaten şuan var ama hastanemiz çok eski biliyorsunuz. Ve ciddi zorluklar içinde faaliyetlerini sürdürmeye çalışıyorlar. Ama şimdi yeni dönemde inşallah göreceksiniz, hastanemizin tüm Türkiye’ye örnek ve model bir hastane olacağını düşünüyorum.” dedi.

Yeni hastaneler ile birlikte Çanakkale’de sağlıkta ciddi bir adım atılacağını belirten Turan “Projeyi inceledim, fiziki altyapısından doktor kadrosuna kadar, sağlıkçıların seçilmesinden diğer altyapısına kadar her alanda hastanemiz ilaç olacak. 500’e yakın yatak sayısı ciddi bir sayı. Otel gibi düşünün tabiri caizse. Ciddi bir sayıyla bu iş yapılacak. İstiyorum ki hem üniversitemizin hastanesi, hem devlet hastanesi, bu bölgedeki hastanesi ile ilgili sıkıntıların ciddi anlamda azalmasını sağlasın. Artık Çanakkale’de biz, gidemedik, imkan bulamadık, yatak bulamadık denmesin istiyoruz. Kim bu konuda talepkarsa, kim kalmak istiyorsa en iyi imkanlarla bunu yapabilsin istiyoruz. Çünkü sağlık her şeyin başı. Sağlık olmadan, vekil olsanız ne olur, basın olsanız ne olur? O yüzden sağlık her şeyin başı. İstiyoruz ki sağlıkla ilgili herkes, en kaliteli hizmete ulaşabilsin. Dediğiniz gibi hem üniversitemizin hastanesi, hem devlet hastanesi, bence bu bölgede önemli yatırımlardan bir tanesi olacak. Çünkü hem sağlık alanında ama daha ötesi her hastane bir istihdam imkanı demek. Güvenlikçisinden aşçısına kadar. Doktorundan, temizlikçisine kadar. Ciddi bir imkan var. Bu farklı alanlarda çok fazla iş imkanı bulabileceğiz. Bizim bölgemizde iş zaman zaman en çok talep edilen konulardan bir tanesi, ona da kısmen katkı sağlayacağını düşünüyorum. Ama en önemlisi sağlıkla ilgili ciddi bir adım atmış olacağız, ben bu konuda yine kimin katkısı varsa teşekkür etmek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 18 Mart 2019, Pazartesi