Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

FETÖ’DEN AKADEMİSYENLERE BASKI VE TEHDİT

FETÖ’DEN AKADEMİSYENLERE BASKI VE TEHDİT

345435Milli Güvenlik Siyaset Belgesi namı diğer Kırmızı Kitap’a giren Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) devletin etkin mücadelesi ile birlikte çözülme sürecine girdi. FETÖ yöneticilerinin etkin oldukları devlet kurumlarında çözülmenin önüne geçmek için yandaşlarına baskı uyguladığı ve tehdit etmeye başladığı öğrenildi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ne bir önceki dönem yuvalanan FETÖ üyelerinin, yeni dönemle birlikte örgüt üyesi akademisyen ve idari personelden yönetime karşı çıkmaya zorladığı belirtiliyor. FETÖ’nün güdümündeki internet sitelerinde propaganda amaçlı yayınlanan haberlerde ÇOMÜ Yönetimi hedef alınarak “haksızlıklara karşı çıkın” mesajı verilmesi ise dikkatlerden kaçmıyor. Bunun yanında yeni yönetimle birlikte görevden alınan yada görev yeri değiştirilen idari personellere verilen talimatlarla personeller yönetime dava açmaya zorlanıyor. FETÖ yöneticilerinin örgüt üyesi personele verdiği mesajda “sabredin, tekrar geleceğiz ve hesap soracağız” vurgusu yaparak örgüt içi çözülmenin önüne geçmeye çalıştığı belirtiliyor.

FETÖ güdümlü sitede üniversite aleyhine yapılan algı operasyonlarının altında ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer’in paralel yapı ile etkin mücadele kararlılığının olduğu ifade ediliyor. Rektör Acer geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama da üniversitede örgütlü paralel yapı elemanları ile sonuna kadar mücadele edileceğini belirtmiş “Benim tek dışladığım kesim var. O da belli bir çete adına bu üniversitede çalışıp da, bu üniversiteye zarar verip, o çetenin çıkarlarını korumaya çalışan hiç kimseyle işimiz yok. Bu insanların bu üniversitede bulunmasını istemiyorum ben. Onun dışında herkese kapımız sonuna kadar açık. Bilim için, hatta kendi çıkarı için çalışsın. Ona da razıyım. Ama birilerinin çıkarı için çalışmasın. Bir çetenin çıkarı için çalışmasın. Benim derdim bu” demişti.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 19 Mart 2019, Salı