Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

HDP İçin Şükür Pilavı Dağıtan Ülgür Gökhan Şehit Fatih’in Cenaze Namazına Katılmadı

HDP İçin Şükür Pilavı Dağıtan Ülgür Gökhan Şehit Fatih’in Cenaze Namazına Katılmadı

43253Hakkari Dağlıca’da ki hain saldırıda şehit olan Uzman Onbaşı Fatih Duru doğum yeri olan Çanakkale’nin Ezine ilçesine bağlı Kayacık Köyü’nde on binlerce kişinin katıldığı törenin ardından gözyaşları arasında toprağa verildi.

Ezine ilçesinde bulunan Ulu Camii’nde kılınan cenaze namazına Çanakkale Valisi Hamza Erkal, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, milletvekilleri, askeri erkan, siyasi parti temsilcileri ve binlerce vatandaş katılırken Çanakkale Belediyesi Başkanı Ülgür Gökhan’ın törende bulunmaması dikkat çekti.

4345235Ülgür Gökhan önceki gün şehit naaşının havaalanında karşılama töreninde Çanakkale’liler tarafından protesto edilmiş, linç edilmekten son anda kurtulmuştu.

Ülgür Gökhan 7 Haziran seçimlerinde barajı geçen HDP için Cumhuriyet Meydanı’nda şükür pilavı dağıtmıştı. Gökhan “HDP’nin barajı geçmesini istiyordum. Bu şarttı. Bunu beğeniriz, beğenmeyiz. Ama demokrasiye aykırı bir durumdur, nitekim baraj yıkıldı. Demek ki baraj yıkılabiliyormuş. Sonuç itibariyle Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’na göre kurulmuş ve seçime girmiş bir siyasi partinin barajı aşmamasını hedeflemek kadar antidemokratik bir süreç olamaz.” demişti.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 24 Ocak 2019, Perşembe