Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

ÇOMÜ’DE KAN KAYBEDEN “PARALEL YAPI” SOKAĞA İNDİ!

ÇOMÜ’DE KAN KAYBEDEN “PARALEL YAPI” SOKAĞA İNDİ!

535345Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde yapılanan paralel yapının sorumlu imamlarından olduğu iddia edilen iki öğretim üyesinin aynı bölümde çalışan başka bir akademisyeni darp ederek tehdit ettiği iddia edildi.

Olay önceki gün Necip Paşa Camii’nde Cuma namazı çıkışında yaşanırken darp edilen akademisyenin hastaneye kaldırıldığı ve olayın adli makamlara taşındığı belirtiliyor. İki öğretim üyesinin saldırısına uğrayan akademisyenin tekme tokat dövüldüğü ve yerde süreklendiği, araya giren vatandaşlar tarafından linç edilmekten son anda kurtarıldığı ve hastaneden iş görememezlik raporu aldığı öğrenildi.

“1 KASIMDAN SONRA GÖRECEKSİN”

ÇOMÜ Haber’in edindiği bilgilere göre darp edilen akademisyen darp esnasında “1 Kasımdan sonra göreceksin” ifadeleri ile tehdit edilmiş. Dahası Laçiner döneminde bir MYO’da müdürlük yapan başka bir akademisyen saldırıdan sonra darp edilen akademisyenin yanına gelerek “Ben burada haksızlıkları, hukuksuzları yok etmeyi kendime görev bilmiş adamım. Seni kazırım” diyerek tehditler savurmuş.

“MÜCADELEYİ HAZMEDEMEDİLER”

Saldırıya şahit olup ismini vermek istemeyen bir akademisyen “Laçiner döneminde Eğitim Fakültesi paralel yapının en iyi yapılandığı birimlerden biri olmuştu. Yücel Acer’in rektör olarak atanmasıyla birlikte paralel yapı ile başlayan mücadele neticesinde bu yapı iyice zayıflamaya başladı. Bu yapının günden güne kan kaybettiğini biliyoruz. Bu yapı üyelerinin güç kaybına sebep olarak gördüğü akademisyenleri daha önce tehdit ettiklerini de duyuyorduk. Bugün hazımsızlığın fiziksel saldırıya kadar vardığını gördük. Çok yazık” ifadelerini kullandı.

5 Yorum

  1. Saitle tok evin aç memedi 12 Eylül 2015 Cevapla
  2. Çankırı'dan gelen bigalı 12 Eylül 2015 Cevapla
  3. İtin duası 12 Eylül 2015 Cevapla
  4. Sen de göreceksin 12 Eylül 2015 Cevapla
  5. Güzel günler yakındır 13 Eylül 2015 Cevapla

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 18 Mart 2019, Pazartesi