Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

REKTÖR ACER’DEN CESUR ÇIKIŞ!

REKTÖR ACER’DEN CESUR ÇIKIŞ!

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer basın mensuplarıyla yaptığı toplantıda genel seçimler öncesi yaşanan terör olaylarına değinerek istikrara vurgu yaptı ve  siyasi çekişmeler yüzünden ülkeye zararlı unsurlara destek verilmemesi gerektiğini söyledi.

Belli bir siyasi parti ya da iktidarı sıkıntıya sokabilmek için Türkiye’nin zararına çalışan odaklara destek veren oluşumlar olduğunu belirten Acer, “Eminim hepimiz bunları müşahede ediyoruz. Dolayısıyla millet olarak siyasi çekişmelere dalıp bir ülkenin en önemli unsuru olan barış ortamını zarara sokmamamız gerekiyor. Bir parti ya da iktidarı zayıflatmak için barışı feda etmemiz gerekiyor. Dolayısıyla millet olarak bu tür oluşumlara, en az kırk yıldır Türkiye’nin başına bela olmuş bir oluşuma bile destek vermeyi düşünecek kadar siyasi çekişmelere girmiş kişiler bence kafalarını bir kaldırıp hangi ülkede yaşadıklarına bir bakmalılar” dedi.

Son zamanlarda yaşanan terör olaylarının ardından en az terör örgütü PKK ve  onun destekçilerinin suçlanır hale geldiğine değinen Rektör Acer, “Terör olaylarından sanki sorumlu bunlar değil de herhangi bir siyasi partiymiş gibi bir noktaya getirilmeye çalışılıyor, seçim süreci içerisinde. Unutmamamız lazım ki yaklaşık kırk yıldır herkesin, her Türkiye’ye zarar vermek isteyen unsurun kullandığı için ayakta duran bir terör örgütünden bahsediyoruz. Yeri geliyor bazen bir Batılı devlet destekliyor, yeri geliyor bazen Türkiye’nin içindeki bir oluşum bunu destekliyor. Ancak böylelikle kırk yıldır ayakta kalmış bir terör örgütünden bahsediyoruz. Şimdi ise maalesef kendi içimizden de bazı unsurlar böyle bir oluşumu destekliyorlar. Ben, ülkemiz adına bunu nefretle kınıyorum, inşallah böyle şeyler uzun vadeli devam etmez.”  ifadelerini kullandı.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 22 Ocak 2019, Salı