Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

REKTÖR ACER’DEN ÇOK SERT PARALEL YAPI AÇIKLAMASI: “Ben burada olduğum sürece…”

REKTÖR ACER’DEN ÇOK SERT PARALEL YAPI AÇIKLAMASI: “Ben burada olduğum sürece…”

Düzenlediği basın toplantısında paralel yapı ile mücadeleden söz eden Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, kurdukları yeni yönetim ile üniversite menfaatleri doğrulusunda bilimsel kriterlere uygun hareket ettiklerini belirtti.

“Üniversitede yapılan haksızlıklar, hukuksuzluklar neyse hepsini tek tek gözden geçiriyoruz” diyen Rektör Acer paralel yapı ile mücadelenin esas faaliyet alanlarından birisi olduğunu söyledi ve “Burada olduğum ölçüde de bu tür oluşumlara karşı mücadelemizi devam ettireceğiz.” ifadelerini kullandı.

İşte o açıklama:

“PARALEL YAPI’YA ASLA MÜSEMMA GÖSTERMEYECEĞİZ”

Üniversitemizde huzur ortamının sağlanması için ciddi çabalar sarf ettik. Yeni bir yönetim oluştu. Bütün fakültelerimizde ve okullarımızın tamamında yönetimi yeniden oluşturduk. Şuan birbiriyle gayet uyumlu bir şekilde ve bilimsel kriterleri esas alan öle çalışan bir yönetim oluştu. Hiçbir kadrolaşmanın veya herhangi bir ideolojik uzantının bir parçası olmadan sadece üniversitemizin yükselmesi için, ülkemizin ve bilim dünyasının yükselmesi için çalışan yöneticilerden oluşan bir ekibimiz çalışmalara başlamış oldu. Biz geriye doğru bakıyoruz, bu üniversitede yapılan haksızlıklar, hukuksuzluklar neyse hepsini tek tek gözden geçiriyoruz. Bir konuşmasında Sayın Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi; devlet çarkı biraz ağır işler ama mutlaka işler ve gerektiği gibi işler. Ve biz de bütün bu geçmişe aynı şekilde bakıyoruz. Ve varsa bir haksızlık, adaletsizlik onların gereği yerine getirilecektir. Şuan hiç kimse bu ülkede belli bir yapının uzantısı olarak devlet içerisinde paralel bir yapılanma kurulmadığını söyleyemez. Yani bazı şeyler o kadar açığa çıkmıştır ki maalesef ülkemizde, devlet içerisinde bir paralel yapılanma oluşmuştur. Ve maalesef bizim üniversitemize de bu somut bir şekilde yansımıştır. Bunun aksini kimse söyleyemez, bu söyleyemeyecekleri kadar net bir şekilde ortaya çıkmıştır. Biz, sebebi şudur, budur, şu dönemde şu kadar olmuştur, bu dönemde bu kadar olmuştur ile ilgilenmiyoruz.  Nasıl hiçbir devlet içerisinde bir paralel yapılanmaya müsemma gösterilemezse bizim üniversite yönetimimiz içerisinde veya üniversitemiz içerisinde böyle bir yapılanmaya müsemma gösteremeyiz, gösteremezdik. O yüzden başladığımızdan beri pek söz konusu yapmadığımız ama esas faaliyet alanlarımızdan birisi olan bu mücadeleyi kararlı bir şekilde devam ettiriyoruz. Ve burada olduğum ölçüde de bu tür oluşumlara karşı mücadelemizi devam ettireceğiz. Arkadaşlarımızla beraber bu konuda kesin kararlıyız. Ciddi mesafeler kat edildi. Tabi detaylarını söyleyemem ama şüphesiz ki soruşturmalar, incelemeler var. Bunlarda zamanla kendini gösterecektir. Bu konularda detay vermek doğru olmaz ama bu tür bir çalışma bizim her zaman esas önem verdiğimiz temel çalışma alanlarından birisi olmaya devam edecektir.

1 Yorum

  1. sürgünidari personel 15 Eylül 2015 Cevapla

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 22 Ocak 2019, Salı