Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

REKTÖR ACER’DEN ÜNİVERSİTE HAKKINDA FLAŞ AÇIKLAMALAR!

REKTÖR ACER’DEN ÜNİVERSİTE HAKKINDA FLAŞ AÇIKLAMALAR!

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer basın mensuplarıyla bir araya geldiği toplantıda üniversite kampüslerinin daha sportif ve daha sosyal bir kampüs haline gelmesi için kolları sıvadıklarını söyledi.

Rektör Acer, “Üniversitemiz kampüsü içerisinde şuan hiç kimsenin giremediği bir nevi çalılıklardan oluşan dereler var. Sadece yanından geçiyoruz, giremiyoruz. Onların parklar haline getirilmesi lazım. Öğrencilerimiz kampüs içerisinde sadece okullara girebiliyorlar şuan. Onun dışında bir ormanlık alanı gezemiyorlar. Bir bahçe ortamına giremiyorlar. Onları biz önümüzdeki 1-2 yıl içerisinde bunun bütçesini de talep ettik. Kampüsümüz sadece sınıflara girilen bir yer değil aynı zamanda sınıflardan çıktığınız zaman muhteşem mekânlar içerisinde gezebildiğiniz, peyzaj açısından çok iyi bir noktada olan bir kampüs haline getirilecek. ÇOMÜ spor salonu var biliyorsunuz, TOKİ konutlarına yakın bir yerde. Orası dışarıdan göründüğünden çok daha zengin bir alan aslında, içeride o kadar çok salon var ki. Biz onları da Çanakkale’ye hizmet edilecek şekilde tasarlayacağız. İşte, boks yapılabilen, okçuluk yapılabilen, fitness yapılabilen bir merkez haline getireceğiz. Çünkü öyle bir merkez orası. Çanakkale’ye de hizmet edecektir” dedi.

Üniversite de ihtiyaç duyulan binaların yapımına özellikle önem verdiklerini belirten Rektör Acer “Ayvacık’ta Yüksekokul binamız yoktu, onun ücretini devletten aldık, yapımına bu yıl içerisinde başlanacak. Gökçeada’da Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu binası yoktu, onu bir işadamı bu yıl içerisinde yapmaya başlayacak. Tıp Fakültesi Hastanesi Binası biliyorsunuz hızla inşaatı devam ediyor. Kaba inşaatı önümüzdeki süreç içerisinde tamamlanacak. Onun içerisine makine teçhizatı da tamamlayacağız ve şehrimiz gerçekten güzel, temiz, iyi sağlık hizmeti verilen bir üniversite hastanesine kavuşmuş olacak. Bunu sonuna kadar takip edeceğiz. Cami inşaatı devam ediyor. Kampüsümüzün hemen girişinde büyük bir cami inşaatı var, onun tamamlanması konusunda elimizden gelen bütün çabayı sarf ediyoruz. Teknopark binasının yapımına başlandı. Henüz bir temel atma töreni gerçekleştirmedik ama inşaatına başlandı. Bütün peyzaj çalışmasıyla birlikte orası bir bilim parkı haline gelecek. Her yeri düzenlenmiş ve bilimsel araştırma yapan, geliştirme yapan kurumlara hizmet verilebilecek bir niteliğe gelecek orası” ifadelerini kullandı.

Dardanos Yerleşkesi’nin tamamen turizm ve işletmeden anlayan hocaların koordinatörlüğünde yeniden yapılandırılacağını belirten Rektör Acer “Dardanos tesisleri sadece üniversiteye değil, Çanakkale’ye de hizmet veriyor. Buranın yönetimini yeniden tasarladık ve kalitesi kendisini önümüzdeki yıl çok daha net gösterecek” dedi

Üniversitenin elektrik ihtiyacını rüzgar türbini kurarak karşılamak istediklerini belirten Rektör Acer: “Bunun projesi hazırlandı ve kalkınma bakanlığına sunuldu. Şuan gerekli başvurular da yapılıyor ilgili kuruluşlara UEDAŞ dahil. Hepsine başvuru yapılabilecek hale geldi. Eğer finansmanı gerçekleşirse ki, bu konuda devletimiz gayet istekli” dedi.

COMUTV

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 18 Mart 2019, Pazartesi