Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

LAÇİNER DÜN ”BİTMEYECEK AŞKIM” DEDİ, BUGÜN KAYTARIYOR!

LAÇİNER DÜN ”BİTMEYECEK AŞKIM” DEDİ, BUGÜN KAYTARIYOR!

Başlıksız-1Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner, seçim propagandasında “ÇOMÜ benim bitmeyecek aşkım” derken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Prof.Dr. Yücel Acer’i rektör olarak atamasından sonra ÇOMÜ’de çalışmamak için direniyor.

DÜN ”BİTMEYECEK AŞKIM” DEDİ, BUGÜN KAYTARIYOR!

Rektörlük görevi sona erdikten sonra ilk iş olarak 45 günlük sağlık raporu alan Laçiner’in şimdi de 1 yıllık ücretsiz izin talebinde bulunduğu öğrenildi. Rektör Prof. Dr. Yücel Acer daha önce yaptığı açıklamada eski Rektör Laçiner’in 45 günlük sağlık raporunun sahte olduğunu belirtmiş, sahte rapor hakkında araştırma yaptıklarını açıklamıştı. Edinilen bilgiye göre Laçiner’in ücretsiz izin talebide Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde yetersiz öğretim üyesi dolayısıyla reddedilmiş. Kamuoyu şimdi Laçiner’in “Benim bitmeyecek aşkım” dediği üniversitesinde ders vermemek için daha ne gibi yöntemler deneyeceği merak ediyor.

SAĞLIK RAPORU ALIP PARALEL MEDYADA BOY GÖSTERİYOR

Eski rektör Laçiner daha önce de süresi biten 45 günlük heyet raporunun ardından 2 gün ve 10 günlük daha sağlık raporu alarak işe gelmemeyi sürdürmüş fakat sağlık raporu aldığı günlerde paralel medya organlarında boy göstermişti.

ÇOMÜ Haber’in daha önce görüşlerine başvurduğu bir öğretim üyesi “Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi kadrosunu işgal edip çalışmadan maaş almayı alışkanlık haline getirmiş Sedat Laçiner, rektör atanamadıktan sonra da Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi  kadrosunu işgal ederek yine çalışmadan maaş almaya devam etmek istiyor. Rektörlüğü döneminde kendi kadrosunu öğrencisi olmayan merkez İİBF’ne aldıran Laçiner, ögretim elemanlığı Görevini yapabilsin diye 5500 öğrencisi bulunun Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde bulunan Uluslararası İlişkiler bölümüne görevlendirildi ancak yine çalışmamak için sahte sağlık raporları almaya devam diyor. Önce  45 gün, arkasından  2 gün ve en son olarak 10 gün sağlık raporu alıp işe gelmeyen laçiner tam 2 aydır raporla kaytarıyor. Raporlu olduğu günleri ise, paralel medyada  siyaset yaparak geçiriyor. Paralel doktorlar tarafından kendine her istediğinde rapor verildiği iddia edilen Sedat Laçiner, herhangi bir emek harcamadan devletin-milletin parasını yemeyi ne zamana kadar sürdürebilecek ve ne zamana kadar bu üniversite için çalışan emek harcayanlarla alay etmeye devam edecek merak ediyorum” demişti.

1 Yorum

  1. sürgün 29 Eylül 2015 Cevapla

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 18 Mart 2019, Pazartesi