Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Kurum İçi Bayramlaşma Töreni Gerçekleşti

Kurum İçi Bayramlaşma Töreni Gerçekleşti

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) kurum içi bayramlaşma töreni gerçekleşti. Troia Kültür Merkezi fuaye alanında gerçekleşen bayramlaşma törenine Rektör Prof. Dr. Yücel Acer, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Erdem, Prof. Dr. Metehan Uzun, Prof. Dr. Mirza Tokpunar ile akademik ve idari personel katıldı.

Rektör Prof. Dr. Yücel Acer törende yaptığı konuşmada tüm ÇOMÜ ailesinin geçmiş Kurban Bayramını kutladığını belirterek inşallah bundan sonraki bayramlarda da aynı gülen yüzlerle, aynı heyecanla, aynı mutlulukla bir araya gelmeye devam edeceğiz diyerek şunları söyledi:

“Bizim dinimizde aslında bayramlarının, kutsal gecelerin ayrı manaları var. Kurban Bayramının da kendine has bir değeri var. O da bildiğiniz gibi iyilik için hem bu dünyada hem öbür dünyada fedakârlığın simgesidir. Feda edebilmenin simgesidir. O bizim kültürümüzün, dinimizin ne kadar yüce olduğunu da gösterir. Çünkü insanoğlunun en büyük meziyeti gerçekten feda edebiliyor olmasıdır. O anlamda kurban bayramı bizim hayatımızda müstesna bir yere sahiptir. Tabii tatilinin uzun olması bu kurban bayramını daha da güzelleştirdi ama biraz bayramlaşmamızı geciktirdi.”

ÇOMÜ’de çalışanların güzel şeyler yapmak için çaba sarf ettiğini belirten Rektör Acer, bunun sonuçlarının ileriki süreçte daha fazla hissedilmeye başlayacağını kaydetti. Rektör Acer şunları söyledi:

“Önemli olan her şeyin başı huzur, mutluluk ve sağlık. Bunu da ben geniş bir şekilde görüyorum. Bu da hepimizi mutlu ediyor. Buna yol açan her bir çalışma, her bir fedakârlık kendisini gösterecektir önümüzdeki süreçte. Bütün sıkıntılara, yıpratma çalışmalarına rağmen bu üniversite yoluna her zamankinden daha hızlı bir şekilde devam edecektir ve sonuçlarını gösterecektir. Ben bu vesileyle şu ana kadar şahit olduğumuz olmadığımız bütün çalışmalar için bütün hocalarımıza ve idari personelimize ayrı ayrı üniversitemiz adına teşekkür ediyorum. Çalışmalarının, başarılarının, verimliliklerinin devam etmesini temenni ediyorum. Bilin ki bizler bu üniversitenin yönetimini üstlenmiş kişiler olarak elimizdeki bütün imkânları sizler için, sizlerin faaliyetleri için seferber edeceğiz. Bütün mesaimizi buna harcayacağız. Bunu da özellikle vurgulamak isterim. Tabii akademik yıl da başladı. Önümüzdeki eğitim-öğretim yılı hepimize sağlık mutluluk başarı getiren veya başarılarınızın devam ettiği ve arttığı bir eğitim-öğretim yılı olsun. Öğrencilerimize de başarılar ve kolaylıklar diliyorum.”

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 24 Ocak 2019, Perşembe