Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Trakya Üniversiteler Birliği 7. Üst Kurul Toplantısı ÇOMÜ’de Yapıldı

Trakya Üniversiteler Birliği 7. Üst Kurul Toplantısı ÇOMÜ’de Yapıldı

87745Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin (ÇOMÜ) de üyesi olduğu Trakya Üniversiteler Birliği’nin (TÜB) 7. Üst Kurul Toplantısı ÇOMÜ ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ve Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük‘ün katıldığı toplantıda ÇOMÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Erdem ve Prof. Dr. Mirza Tokpunar ile Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Levent Genç ve Genel Sekreter Sami Yılmaz da yer aldı.

Proje Günleri Yapılacak

Toplantıda 6. alt kurul toplantısında alınan kararlara ilişkin değerlendirmeler yapılırken yedi farklı dilde hazırlanan ve basımı gerçekleştirilen TÜB Kataloğu’nun güncellenmesi kararlaştırıldı. 2015-2016 eğitim öğretim yılında TÜB Üyesi üniversitelerin ortak gerçekleştirecekleri sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler ile bilimsel toplantıların da ele alındığı toplantıda TÜBİTAK, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Projeleri konusunda eğitim toplantıları ile üniversite-sanayi işbirliği toplantıların yapılarak  “Proje Günleri”nin düzenlenmesi kararlaştırıldı.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 24 Ocak 2019, Perşembe