Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

ÇOMÜ Yönetimi Öğrencilerle Gelibolu Maratonu’na Katıldı

ÇOMÜ Yönetimi Öğrencilerle Gelibolu Maratonu’na Katıldı

Barış İçin Koşuyoruz sloganıyla Turkcell sponsorluğunda bu yıl ilki düzenlenen Gelibolu Maratonu’na Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah Kelkit, BESYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Necati Cerrahoğlu, Teknik Bilimler MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ali Karabayır, Okutman Deniz Ünver ile 200’e yakın ÇOMÜ öğrencisi katıldı.

4 farklı kategoride düzenlenen yarışmanın 6 kilometrelik halk koşusu bölümüne katılan Rektör Prof. Dr. Yücel Acer, Şehitler Abidesi önünde düzenlenen ödül törenine katılarak dereceye giren sporculara ödül verdi.

Ödül töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Yücel Acer ÇOMÜ’nün bu yıl ilk kez düzenlenen bu maratona keyifle destek verdiğini kaydederek “Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi 46 bin öğrencisi ve 3 bine yakın çalışanıyla Gelibolu Maratonu ismini duyduğu andan beri gerçekten büyük bir heyecan yaşıyor. Bunun sebebi maratonun azim, çaba, inanma gibi değerleri temsil etmesi. Bu anlamda Çanakkale Zaferi’ne en iyi uyan faaliyetlerin başında gelmesi gerekir çünkü Çanakkale Zaferi azmin, çabanın ve inanmanın bir sonucu olmuştur. Bu bağlamda biz ÇOMÜ olarak bu yıl 1.si yapılan faaliyetin daim kılınmasını canı yürekten istiyoruz. Üniversite olarak elimizden gelen katkıyı yapıyoruz ve bundan sonra da yapacağız. Bu değerli faaliyeti organize eden işadamlarına ve bunu himaye eden sayın Valimize üniversitemiz adına teşekkür ediyoruz. Önümüzdeki yıl 2.sinde ve sonrasında hep beraber burada olmak istiyoruz. Emeği geçen herkesi kutluyoruz. “ dedi.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 19 Mart 2019, Salı