Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

FETÖ SAHTE EVRAKLARLA KADROLAŞMIŞ!

FETÖ SAHTE EVRAKLARLA KADROLAŞMIŞ!

3453417-25 Aralık darbe girişimi ile foyaları ortaya çıkan Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) devletin tüm kurumlarına hakim olmak ve hakimiyet kurdukları kurumlarda kadrolaşmak için binlerce üyesini  sahte evraklarla kadrolara aldırmış.

Hedeflerine ulaşmak için her yolu mübah gören FETÖ’nün hakimiyet kurdukları devlet kurumlarında devletin sağlamış olduğu kadroları örgüt mensupları ile doldurduğu ortaya çıktı. Emniyet birimlerinin yapmış olduğu incelemelerde bir çok kurumda sınav gerektirmeyen kadro alımlarında örgüt mensupları adına ilgili kadronun kriterlerini sağlamak için sahte evrak düzenlenerek örgüt üyesinin haksız bir şekilde o kadrolara atandığının belirlendiği iddia ediliyor. 17-25 Aralık darbe girişiminden sonra yapılan operasyonlarda FETÖ’nün KPSS sorularını çalarak üyelerine dağıttığı ve devlet içerisinde Fethullahçı kadrolaşmaya gittikleri görülmüştü.

FETÖ’nün sahtecilikte ne kadar mahir olduğu devam eden davalarda da ortaya çıkmış durumda. Bir çok FETÖ mensubunun sahte evrak ve sahte delil üretmek suçundan cezaevinde yattığı biliniyor. Yetkililer resmi evrakta sahtecilik suçunun cezasının 2 ile 5 yıl hapis cezası olduğunu diğer yandan sahte evrakla devlet memuru olan kişilerin sahteciliğinin kanıtlanması durumunda kurumu ile olan ilişkisinin sonlandırılabileceğini belirtiyor.

3 Yorum

  1. KAYU 10 Ekim 2015 Cevapla
    • SÜRGÜN İDARİ PERSONEL 13 Ekim 2015 Cevapla
  2. Feride k. Hızlı Firuze Su ,Kerem Emirset 13 Ekim 2015 Cevapla

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 24 Ocak 2019, Perşembe