Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

MÜTHİŞ İDDİA! ESKİ REKTÖR KARISINI SAHTE EVRAKLA OKUTMAN YAPMIŞ!

MÜTHİŞ İDDİA! ESKİ REKTÖR KARISINI SAHTE EVRAKLA OKUTMAN YAPMIŞ!

3542353Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner, görevde bulunduğu dönemde karısı Saadet Laçiner’i okutman olarak üniversitede öğretim elemanı yapmıştı. Saadet Laçiner’in okutman kadrosuna atanma kriterlerini karşılamadığı halde sahte evrak düzenlenerek ilgili kadroya atandığı iddia ediliyor.

Eski Rektör Sedat Laçiner’in karısı Saadet Laçiner’in atandığı Ezine Meslek Yüksekokulunda okutmanı olduğu alan olan Almanca dilinin bölümünün ve bu dil ile ilgili herhangi bir dersinde olmadığı öğrenildi. Yani Bayan Laçiner hiç ihtiyaç olmadığı halde bölümü dahi olmayan okula okutman olarak atanmış. Bayan Laçiner’in kadrosunun Ezine Meslek Yüksek Okulu’nda olmasına rağmen dönemin rektörü ve eşi Sedat Laçiner’in de görev yaptığı Çanakkale İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin ikinci katında bulunan TÖMER’de görevlendirildiği belirtiliyor.

YÖK KONUYU TAKİP EDİYOR!

Konu hakkında yetkililer tarafından inceleme yapıldığı ve YÖK’ünde konuyu takip ettiği yönünde ciddi duyumlar var. İddiaların doğru çıkması halinde bayan Laçiner’in üniversite ile olan ilişinin kesilmesi söz konusu.

4 Yorum

  1. manidar 09 Ekim 2015 Cevapla
  2. Osmanlı 10 Ekim 2015 Cevapla
  3. ÜLKÜCÜ 13 Ekim 2015 Cevapla
  4. SÜRGÜN İDARİ PERSONEL 13 Ekim 2015 Cevapla

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 22 Ocak 2019, Salı