Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

TÜRKİYE GÖKHAN’I BÖYLE TANIYOR! “PİLAVCI BAŞKAN”

TÜRKİYE GÖKHAN’I BÖYLE TANIYOR! “PİLAVCI BAŞKAN”

Çanakkale Belediye Başkanı CHP’li Ülgür Gökhan’ın 7 Haziran seçimleri sonrası HDP’nin barajı aşması üzerine Cumhuriyet Meydanı’nda halka dağıttığı şükür pilavı başkanın ününe ün kattı.

AK Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Gökhan’ın HDP için dağıttığı şükür pilavı ile tüm Türkiye’ye rezil olduklarını belirtti ve Ankara’da, İstanbul’da milletin kendilerine ‘pilavcı başkan ne yapıyor’ diye sorduğunu söyledi.

İşte Turan’ın o açıklaması:

“Çanakkale’nin CHP’li milletvekilleri yok mu? Duymuyoruz! Varsa yoksa Ülgür bey. Belediye başkanlığı makamı pilav dağıtan HDP ile ilişki kuran, siyaset üreten bir makam mıdır? Tüm Çanakkale’ye hizmet eden bir makam mıdır? Belediye siyasi olmakla beraber hizmet makamıdır. Bırak siyaseti vekiller yapsın. Sen niye pilav dağıtıyorsun? Çanakkale’de yağmur yağdığı zaman dışarıya bakamıyoruz. Yağmur bitsin dışarıya çıkalım diye bekliyoruz. Yağmurda mahvolan, alt yapısı, parkları, yeşilliği problem olan bir Çanakkale varken, bunlarla gündeme gelmeyeceksiniz. Varsa yoksa pilav. Tüm Türkiye’ye rezil olduk. Ben Çanakkaleliyim, selam veriyorum Ankara’da, İstanbul’da gittiğiz yerlerde millet ‘pilavcı başkan ne yapıyor’ diye soruyor. Bu bizi de mahcup ediyor. Neden biz Çanakkale’de pilavla anılacağımız yerde, kaldırımları iyi olmuş, altyapısı iyi olmuş, yağmurda şehri içinde geziliyor diye anılmayalım.”

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 25 Mayıs 2020, Pazartesi