Bizimle İletişime Geçin

Kariyer

KYK kredi ve burs sonuçları ne zaman açıklanacak?

Yayınlandı

on

45675475KYK kredi ve burs başvuruları başladı. Üniversite öğrencilerinin merakla beklediği KYK kredi ve burs sonuçları ne zaman açıklanacak?

Üniversite öğrencilerinin merakla beklediği KYK kredi ve burs başvuruları başladı. Peki 2015 KYK kredi ve burs sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar…

2015 KYK kredi ve burs başvuruları başladı

KYK tarafından üniversite öğrencilerine verilecek kredi ve burs başvurularının süresi, 4 Kasım’da sona erecek Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunca (KYK) üniversite öğrencilerine verilecek kredi ve burs başvuruları başladı.

4 Kasım’da sona erecek olan başvurular sonrasında KYK kredi ve burs sonuçları açıklanacak.

Öğrenciler KYK burs ve kredi başvurularının başlamasını heyecanla bekleyiş sona erdi. Peki KYK burs ve kredi başvuruları için neler yapılması gerekiyor. Burs ve kredi başvurusu nasıl yapılır? İşte detaylar…

2015-2016 öğretim yılında yurt içinde okuyan ön lisans, lisans, özel yetenek, master, doktora, ek kontenjan öğrencileri, burs ve kredi için “http://kyknet.gsb.gov.tr/” adresinden başvuruda bulunabilecek. Başvurular, 4 Kasım’da saat 23.59’da sona erecek.

Burs veya öğrenim kredisi başvurusunda bulunan öğrencilerin beyanlarının doğruluğu, KYK tarafından kamu kurum ve kuruluşlar nezdinde araştırılacak. Beyanların doğru olmadığının belirlenmesi halinde burs veya öğrenim kredisi hakkı iptal edilecek.

Devlet kurumlarından gelen bilgiler doğrultusunda burs ve kredi kazananlara Ocak 2016’dan itibaren ödeme yapılacak.

Lisans öğrencilerine aylık 330, yüksek lisans öğrencilerine aylık 660, doktora öğrencilerine ise aylık 990 lira kredi veya burs ödemesi yapılıyor. Ayrıca başarılı öğrencileri teşvik amacıyla ÖSYM sınavında her puan türünde ilk 100’e giren öğrenciye ve amatör spor dallarında milli olmuş öğrencilere de 990 lira veriliyor.

Üniversitelere kayıtlarını gerçekleştiren öğrenciler şimdi ise öğrenim kredisi, katkı kredisi, öğrenim bursu, katkı bursu ve üniversitelerinin bulunduğu illerde yurt başvuruları başladı.

Okumaya Devam Et
Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK OKUNANLAR