Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Vural Bulut: “Ortak Akıl Özünden Çıkmayıştır”

Vural Bulut:  “Ortak Akıl Özünden Çıkmayıştır”

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Ortak Akıl Topluluğu, Ortak Akıl Derneği ve Türkiye Gençlik Vakfı’nın (TÜGVA)  birlikte düzenlediği Sil Baştan Başlamak Gerek Bazen adlı konferans İÇDAŞ Kongre Merkezi’nde yapıldı. Programa Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Metehan Uzun, kent protokolü ile üniversite yöneticileri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Program Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlarken Topluluk Akademik Danışmanı Ok. Halil İbrahim Bulan da açılış konuşması yaptı.

“Yeni Nesil Gençlik Vakfı: TÜGVA”

TÜGVA adına konuşan Muhammet Zor, Türkiye Gençlik Vakfı’nın birkaç gencin inisiyatifiyle kurulduğunu, merkezi Türkiye, çalışma alanı dünya olan, yenilikçi olmaktan ve icat çıkarmaktan çekinmeyen “yeni nesil gençlik vakfı” olduklarını belirtti. Zor  “İşimiz zor, ama bu çatı altında olmak bile bir şükür sebebi. Değerli kardeşlerim Yeni Türkiye’nin özüne dönüş yolunda ilerleyen Türkiye Gençlik Vakfı’na destek verin. İnanıyoruz ki bu davanın neresinde olursak olalım kazanan geleceğimiz olacak ülkemiz olacak. Biz davayı yükseltmeyeceğiz ama bu dava bizi yükseltecek. Buna inanıyoruz.” İfadelerini kullandı.

“Ortak Akıl Özünden Çıkmayıştır”

Ortak Akıl Derneği Başkanı Vural Bulut’ta konuşmasında Ortak Akıl’ın milli manevi değerler ışığında dayanışma şuuru geliştirmek, insan hak ve hürriyetleri konusunda ortak bir paydada buluşup faaliyetler yapmak amacıyla yola çıktığını belirterek “Hamdolsun! Ortak Akıl, bugüne kadar istikametinden hiç sapmadan, ilkelerinden ve amacından taviz vermeden üniversitenin önde gelen kulüplerinden biri olmanın verdiği haklı gururu bizlere yaşatmaktadır. Ortak Akıl size güvenle uzanan eldir, özünden çıkmayıştır, Dil, ırk, millet ayrımı yapmadan insanı insan olduğu için seven, sevgi bağı ile kurulmuş, duvarları kardeşlikle örülmüş, sağlam bir yapıdır ortak akıl” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından Yusuf Efe Göçer ve İrfan Aykut konferans verdi. Konferansın sonunda Ortak Akıl Topluluğu Başkanı Bekir Özkan konuşmacılara birer plaket takdim etti.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 26 Eylül 2020, Cumartesi