Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Davutoğlu İstedi, Ülker Biletini İstedi

Davutoğlu İstedi, Ülker Biletini İstedi

45464İSTANBUL Şehir Üniversitesi Rektörlüğü’ne Ali Atıf Bir’in atanması sonrası başlayan tartışmalara Murat Ülker noktayı koydu. Öğrencilerden özür dileyen Murat Ülker, ‘Hakkınızı helal ediniz’ dedi.

Ülker Grubu vakfına ait İstanbul Şehir Üniversitesi’ne, kayyum atamasından önce Bugün gazetesinde yazan Ali Atıf Bir’in atanması tartışmalara yol açmıştı.

Rektör değişikliği yapılan üniversitedeki tartışmalarla ilgili olarak Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker’den bir açıklama geldi.

Bugün gazetesi yazarı Ali Atıf Bir’in İstanbul Şehir Üniversitesi’ne rektör olarak atanmasının ardından başlayan ‘cemaat’ tartışmasıyla birlikte, üniversitenin 7 kişilik kurucu akademik kurulunun 3 üyesi istifa etmiş, üniversitenin “Cemaat’in eline geçtiği” öne sürülmüştü. Bu tartışmalara son verecek açıklama Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker’den geldi. Murat Ülker, kişisel Twitter  hesabından yayınladığı mesajda, “Müjde, Şehir Üniversitesi mütevelli heyet ve rektör seçimi yenileniyor. Bende yanlış anlaşılmaktan kurtuluyorum. Haklarınızı helâl ediniz” dedi.

DAVUTOĞLU İSTEDİ

Haber 7’nin haberine göre, rektörün değiştirilmesini Başbakan Ahmet Davutoğlu istedi. Ali Atıf Bir’in rektör olarak atanmasından rahatsız olan Davutoğlu Murat Ülker’le geçtiğimiz salı günü bir görüşme yaptı ve Bir’in görevden uzaklaştırılmasını istedi.

                                                                    KURUCU ÜYELERDEN AÇIKLAMA

MURAT ÜLKER: Bende yanlış anlaşılmaktan kurtuluyorum. Haklarınızı helâl ediniz.

Ali Atıf Bir’in rektör olarak atanmasının ardından görevi bırakan kurucu üyeler Prof. Dr. Burhanettin Duran, Prof. Dr. Medaim Yanık ve Doç. Dr. Fahrettin Altun’un, istifa açıklamasında,“Üniversite Rektörlüğü’ne Ali Atıf Bir gibi İstanbul Şehir Üniversitesi’nin misyonu, vizyonu ve değerleriyle açık bir karşıtlık içinde olan ‘YÖK türbanla mücadelede sonuna kadar haklı. Türban üniversiteye girerse Türkiye şeriatla savaşı kaybeder’ gibi ifadelerle anti-demokratik ve özgürlük karşıtı cephede yer alan ve bugüne dek ‘paralel devlet yapılanması’na destek veren bir ismin getirilmesini hiçbir şekilde kabul etmiyoruz”ifadeleri yer almıştı.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 14 Ağustos 2020, Cuma