Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Fakültelerini Birincilikle Kazanan Öğrenciler Ödüllendirdi

Fakültelerini Birincilikle Kazanan Öğrenciler Ödüllendirdi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi fakültelerini birincilikle kazanan öğrencilerin Yüksek Öğretim Kurumu Başkanlığı’nca ödüllendirilmesi töreni Troia Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Yüksek Öğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sayın Yekta Saraç’ın Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi fakültelerine birincilikle yerleşen öğrencilere özel olarak hazırladığı tebrik belgelerinin dağıtılması için düzenlenen törene ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Metehan Uzun, Prof. Dr. Ahmet Erdem, Prof. Dr. Mirza Tokpunar’ın yanı sıra ÇOMÜ Senato Üyeleri katıldı.

Tören Prof. Dr. Yekta Saraç’ın birinci öğrencilere ilettiği mesajın okunmasıyla başladı. YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç öğrencilere mesajında;

“Değerli Öğrencimiz;

2015-2106 Üniversite giriş sınavlarında aldığınız puanla, fakültenizi 1. olarak kazandınız ve kayıt yaptırdınız. Bu sonuç sizin, ailenizin ve bizim ortak sevincimizdir.   Bu mektubu, bu ortak sevincin bir ifadesi olarak yazıyorum.

Ülkemizin geleceği ve yüksek  hedeflerimiz  için  sizleri   fevkalade  önemsiyoruz.  Sizleri yetiştirirken nitelikli bir meslek sahibi olmanızı, mesleğinizin yanı sıra, evrensel değerler ve de kendi kültürümüzün değerleri ile donanarak yetişmenizi arzuluyoruz.

Bu süreçte 21.  yüzyıl size yaşam boyu öğrenmeyi zorunlu kılıyor. Üniversite eğitimi,  size mesleki bilginin yanında, araştırmayı, ifade özgürlüğünü ve farklı fikirlere saygı ile yaklaşmayı da öğretecektir. Bilim felsefesi, insana saygı, yurt sevgisi ve iman duygusu en önemli hayat göstergeniz olmalıdır.

Sevgili öğrencimiz,

Güçlü ve güvenli bir ülke konumunu hedefleyen Türkiye’nin geleceği, sizlerin elinde olacaktır. Sizler yeni beyin gücü ile Türkiye’nin kalkınma odağısınız. Ülke 2023 hedeflerine sizlerle ulaşacaktır.

İnancınızın, çalışma ve yücelme azminizin sonsuz olmasını dilerim. Sizi ve ailenizi başarınız dolayısı ile gönülden tebrik eder, sevgi ile selamlarım.” ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Yekta Saraç’ın mesajının okunmasının ardından fakülte birincilerine Rektör, Rektör Yardımcıları ve Fakülte Dekanları tarafından tebrik belgeleri ve hediyeleri verildi. Rektör Prof. Dr. Yücel Acer tören ardından yaptığı konuşmada “Başarı iltifata tabidir” diye bir söz var. Ödülle desteklenen bir başarı kişiyi en çok motive eden şeylerden biridir. Şu an karşımızda üniversitemizin en başarılı öğrencileri var ve neredeyse ilk kez böyle bir kitleye hitap ediyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum ve YÖK Başkanı Sayın Prof. Dr. Yekta Saraç’a fakülte birincilerine yaptığı bu çok özel ve anlamlı jest için teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 18 Mart 2019, Pazartesi