Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Rektör Acer Çanakkale Sosyal Bilimler ve Teknik Bilimler MYO Binalarında İncelemelerde Bulundu

Rektör Acer Çanakkale Sosyal Bilimler ve Teknik Bilimler MYO Binalarında İncelemelerde Bulundu

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Erdem beraberindeki heyetle birlikte yakın zamanda açılması planlanan Çanakkale Sosyal Bilimler ve Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu binalarında incelemelerde bulundu.

Rektör Acer, yaptığı açıklamada Çanakkale Sosyal Bilimler ve Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu binalarının bulunduğu bölgede konferans salonları, laboratuvarların ve sosyal ortamların da bulunacağını ifade ederek “buranın başlı başına bir kampüs gibi inşa edildiğini” belirtti.

Rektör Acer şunları söyledi: “Gerçekten de burası kantiniyle, sosyal ortamlarıyla bütün ihtiyaçları karşılayacak niteliğe sahip. Aralık ayının sonuna doğru buranın taşınılabilir bir hale gelmesi için çalışmalar yoğun bir biçimde devam ediyor. Etrafındaki yolların yapılması çalışmaları devam ediyor. Dolayısıyla önümüzdeki dönemle birlikte öğrencilerimiz burada eğitim ve öğretime başlayabilecekler. Tabii buradaki işimiz böylelikle bitmiş olmuyor. Binanın ön tarafında bizim merkez kampüsümüze bir giriş yolu daha inşa edilecek önümüzdeki yıl içerisinde. Böylelikle hem bu binanın etrafındaki peyzaj çalışmaları hem de kampüse yeni bir araç ve yaya giriş yolu oluşturulacak. Bu çevre düzenlemesi ile beraber ciddi bir proje. Kampüsün ana giriş kısmında inşaatı devam eden hastanenin önündeki giriş yoğunluğunu da önemli oranda azaltacak bir alternatif kampüs giriş yolu olacak. Buradan İlahiyat Fakültesi kampüsümüzün hemen karşısındaki noktadan anayola bir bağlantı noktası olmuş olacak. Biz bu projeyi o açıdan önemsiyoruz. O anlamda buradaki çalışmaları çok yakından takip ediyoruz. 2016 yılı içerisinde burası yeni bir canlı kampüs alanı ve kampüs giriş noktası olacak. Şimdiden hayırlı olsun diyorum”.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 19 Mart 2019, Salı