Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

ÇOMÜ’de İŞKUR Kariyer Merkezi Açıldı

ÇOMÜ’de İŞKUR Kariyer Merkezi Açıldı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi gelişimini büyük bir hızla sürdürmeye devam ediyor.

Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın, 2015 yılı Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında uygun bulunan, “İŞKUR’la İmkânlar Elinizde” isimli, 193.000 TL bütçeli proje Çanakkale Valiliğinin desteği ile uygulanmaya başladı.

Proje iş arayanların ve işverenlerin İŞKUR hizmetlerine daha kolay ve hızlı ulaşmasını sağlayacak olup ayrıca iş bulamama ve işe uyum sağlayamama problemine sistemli yaklaşarak, çalışma çağındaki nüfusun istihdam edilebilirliğinin arttırılması amaçlıyor.

ÇOMÜ’de hizmete giren “Kariyer Merkezi” ile üniversitede öğrenim gören üniversite öğrencileri “İş Danışmanlığı” hizmetleri kapsamında, profesyonel hizmet alacak, self-servis imkânına sahip olup iş arama faaliyetlerini kendi başlarına da yürütebilme imkânı bulacaklardır. Proje kapsamında öğrencilere “ İş Arama Becerileri” semineri verilerek genç nüfusun istihdam edilebilirliği arttırılacaktır.

ÇOMÜ Terzioğlu Kampüsü Öğrenci Sosyal Etkinlik Merkezi (ÖSEM) Binasında açılışı gerçekleştirilen Kariyer Merkezi açılışında ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Metehan Uzun, İŞKUR Müdürü Ali Çalışkan ve GMKA Çanakkale Koordinatörü Recai Başaran birer konuşma yaptı.

ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Metehan Uzun yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Kurulduğu günden beri daha da gelişen; öğrenci, bilimsel alt yapı akademik veriler ve idari nitelikler açısından sürekli büyüyen Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi son yıllarda atılım yaparak sürekli kendini yenilemektedi. İŞKUR’la ortak bir büronun açılmasından dolayı büyük mutluluk duyduğumu belirtmek isterim. Bizim için kıymetli iki kurumdan İŞKUR ve Güney Marmara Kalkınma Ajansının değerli müdürleriyle açılışını yaptığımız büronun, üniversitemize destek verecek olması bizler için çok önemli. Kariyer merkezi hem insan hem de iş odaklı bir merkez. Öğrencilerimizin ilgisiyle de karşılaşacak. Bu merkez sayesinde kuracakları iş anlamında da önemli bir katkı sağlayacaktır. Bu noktada kariyer merkezinin açılmasında katkı sunan herkese teşekkür ediyorum”.

İŞKUR Müdürü Ali Çalışkan ise “İŞKUR kapsamında Çanakkale Onsekiz Mart üniversitesi işbirliğiyle yapılan Kariyer Merkezinin açılamasıyla, öğrencilerimize iş hayatında katkı sağlayacak tercihlerde destek verecek olması bizler için çok önemli. Üniversitemiz Çanakkale’ye birçok noktada katkı vermektedir. Bu sebepten bizlerde bu projeyle öğrencilerimize destek olamaya çalışacağız” dedi.

GMKA Çanakkale Koordinatörü Recai Başaran da “Üniversitemizle iş dünyamızı bir araya getiren önemli önemli bir adımını atmış bulunmaktayız. Dünyada gelişmişlik anlamında önde olan ülkelerden önemli konulardan bazıları ar-ge çalışmalarına yapılan yatırımlar ve ileri teknoloji üretimi. Bu merkez sanayi, iş adamları ve üniversite arasında koordine sağlayacaktır. Katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 22 Ocak 2019, Salı