Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Fetullahçı Site Karalamaktan Vazgeçmiyor

Fetullahçı Site Karalamaktan Vazgeçmiyor

43534653Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ve yöneticileri hakkında kara propaganda yapan ve fethullahçı olduğu iddia edilen demokratcanakkale şimdi de kurum çalışanlarını hedef aldı. Son olarak üniversitenin kurumsal haber gazetesi ÇOMÜ Gazete’yi hedef tahtasına oturtan site yalan yanlış bilgilerle yayın yönetmenini karaladı.

İlgili sitenin sahibinin Halil Şimşek olduğu ve eski rektör Sedat Laçiner’in de Firuze, Feride gibi kadın adlarıyla yazılar yazdığı iddiaları gündemdeki yerini korurken sitede doğru olmayan bir çok bilgi ile üniversite aleyhine kamuoyu oluşturulmaya çalışılıyor.

Bahse konu haberde bir çok üniversitenin kurumsal haber gazetelerinin onlarca yıldır yayın yapması görmezden gelinirken, ÇOMÜ’nün de öğrenci ve çalışanlarına yönelik kurumsal bir bülten çıkartması art niyetli bir çalışma gibi lanse edilmeye çalışıldı. Dahası haberde bir çok yalan ve yanlış bilgi ile kurum yöneticileri karalanarak hedef yapıldı. ÇOMÜ Haber’in edindiği bilgilere göre gazete üniversitenin mevcut çalışanları ve gönüllü öğrencilerinin katkıları ile yayına hazırlıyor.  Hiçbir somut veriye dayanmadan masa başı hazırlandığı anlaşılan habere ilişkin hedef gösterilen kurum çalışanlarınında kara propaganda haberi hakkında suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi.

Hedefteki isim Vural Bulut’un daha önce Laçiner’in son bir yılında ağır mobbinge maruz kaldığı, defalarca görev yerinin değiştirildiği, hakkında asılsız ihbar mektubuyla soruşturma açılmaya çalışıldığı belirtiliyor. Diğer yandan Laçiner’in rektör olarak atanmama sebebi olarak bu ismi de gördüğü belirtiliyor. Laçiner’in bu kişiye karşı hınç beslediği ve ilgili haberin altında yatan sebebinde bu hınç olduğu dile getiriliyor.

Fethullahçı olduğu iddia edilen sitenin hedefindeki isim Vural Bulut da konu ile ilgili twitter adresinden şu açıklamayı yaptı:

-Fethullahçıların sitesinde hakkımda çıkan haber içerik anlamında bir dünya yalan ve iftira ile dolu olsa da doğru yolda olduğumuzu da göstermesi açısından oldukça önemli.

-Allah korusun ya bizi övselerdi 🙂 Yer altına sinmiş, gölgesinden korkan, rüzgara göre yelken açan, iki yüzlü, hedefe varmak için bütün ahlaksızlıkları hak görenlere karşı mücadelemiz devam edecek.

Yalan ve iftiralar konusunda bütün yasal haklarımı kullanacağım. Asılsız haber yapmak, karalamak ne demekmiş hukuk önünde hesaplaşacağız. Fethullahçılara papuç bırakacak halimiz yok.

Benki ağababalarına kafa tutmuş mücadelemi her şart altında sürdürmüşüm, maşalarının kara propagandasına mı eyvallah diyecem. Ya bu devlete boyun eğeceksiniz yada yok olacaksınız. Nokta!

1 Yorum

  1. sürgün İdari personel 28 Aralık 2015 Cevapla

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 24 Ocak 2019, Perşembe