Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

ODTÜ’DE NAMAZ KILAN ÖĞRENCİLERE LİNÇ GİRİŞİMİ

ODTÜ’DE NAMAZ KILAN ÖĞRENCİLERE LİNÇ GİRİŞİMİ

ODTÜ’de mescit kavgası giderek büyüyor. Bir grup sol görüşlü öğrenci, mescit çıkışı namaz kılan öğrencilere saldırdı. ODTÜ rektörlüğü kampüse giriş çıkışları yasaklarken AK Partili Ünal, rektörün görevden alınmasını istedi.

COMUHABER5232213

ODTÜ’de bir grup sol görüşlü öğrencinin mescit çıkışı saldırıya uğraması sosyal medyayı ayağa kaldırdı. Saldırıya uğrayan öğrencilere destek için gidenler rektörlüğün talimatıyla kampüs içerisine alınmazken, AK Parti Ankara Milletvekili Aydın Ünal, rektörün görevden el çektirilmesini istedi.

ODTÜ’de bir süredir devam eden mescit gerilimi sürüyor. PKK’ya yönelik operasyonlarla kampüs içerisindeki gerginlik giderek yükselirken, bugün mescit çıkışı bir grup öğrenci, sol görüşlü öğrencilerin saldırısına uğradı. Görüntüler bir başka öğrenci tarafından çekilerek sosyal medyaya yüklendi.

REKTÖR GÖREVDEN ALINSIN

Namaz kılan gençlere yönelik uygulanan şiddet sonrası, sosyal medyada örgütlenen bir grup genç ODTÜ’ye girmek istedi; ancak rektörlüğün talimatıyla kimse içeri alınmadı. Bu arada sosyal medyada ODTÜ rektörünün görevden alınması için kampanya başlatıldı.

12jpg

ÜNAL’DAN DESTEK GELDİ

AK Parti Ankara Milletvekili Aydın Ünal da ODTÜ’de yaşananlarla ilgili twitter hesabından açıklama yaptı. Mescit çıkışı saldırıya uğrayan öğrencilerle irtibat halinde olduklarını söyleyen Ünal, ODTÜ rektörünün görevden alınması için başlatılan tag’ı da twitter hesabından paylaştı.

kaynak:internethaber

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 25 Şubat 2020, Salı