Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Eski rektör Laçiner FETÖ/PDY operasyonunda gözaltında

Eski rektör Laçiner FETÖ/PDY operasyonunda gözaltında

Çanakkale’de FETÖ/PDY operasyonunda aralarında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinin eski Rektörü Laçiner’in de bulunduğu 28 kişi gözaltına alındı. 18 şüphelinin de arandığı öğrenildi.

Çanakkale merkezli 10 ilde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda gözaltına alınanların sayısı 28’e yükseldi.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, “FETÖ/PDY örgütü yöneticisi ve üyesi olmak, silahlı örgüt kurmak, nitelikli dolandırıcılık, teröre finansman sağlamak, resmi belgede sahtecilik, yardım toplama ve Dernekler Kanunu’na muhalefet” suçlarına ilişkin soruşturma kapsamında Çanakkale’nin yanı sıra İstanbul, Bursa, Aydın, İzmir, Balıkesir, Kayseri, Antalya, Konya ve Ordu’da operasyon gerçekleştirildi.

Operasyonlarda eski Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner, Çanakkale Girişimci İşadamları ve Sanayicileri Derneğinin (ÇAGİAD) eski başkanları, emekli öğretmen, doktor, avukat, iş adamı ve üniversite öğrencilerinin de aralarında bulunduğu 28 şüpheli gözaltına alındı.

Operasyon kapsamında 18 şüphelinin arandığı öğrenildi.

aa

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 18 Mart 2019, Pazartesi