Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Laçiner, mazeretsiz ders işlemediği için soruşturma geçiriyor

Laçiner, mazeretsiz ders işlemediği için soruşturma geçiriyor

Serbest kaldıktan sonra gözaltına alındığı için derslerine giremediğini söyleyen Laçiner’in Uluslararası İlişkiler Bölümü’ndeki derslerine haftalarca mazeretsiz girmediği ve bu sebeple hakkındaki soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

Çanakkale’de düzenlenen Fetullahçı Terör Örgütü’ne yönelik operasyon kapsamında gözaltına alınan sonrasında hakkında yurt dışına çıkış yasağı konarak serbest kalan Laçiner’in yaptığı açıklama şaşırttı.

Çanakkale’de İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakcılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen Fetullahçı Terör Örgütü operasyonunda aralarında ÇOMÜ eski Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner’in de bulunduğu 28 kişi gözaltına alınmıştı. İfade işlemleri tamamlanan şüphelilerden 23’ü çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken aralarında ÇAGİAD eski başkanı Hikmet Sezen’in bulunduğu 5 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi. Laçiner’e ayrıca yurt dışına çıkış yasağıda konuldu.

Serbest kaldıktan sonra yaptığı ilk açıklamada gözaltına alındığından dolayı üniversitede derslere giremediğinden bahseden Laçiner’in aslında dönem başından bu yana Uluslararası İlişkiler Bölümü’ndeki derslerine haftalarca mazeretsiz girmediği ve bu sebeple hakkındaki soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

 

 

2 Yorum

  1. nesip 31 Aralık 2015 Cevapla
  2. Yoklamacı 02 Ocak 2016 Cevapla

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 29 Mayıs 2020, Cuma