Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Haberleri
ÇOMÜ Haber

Turan: “ÇOMÜ’nün öğrenci ve akademisyen sayısı artacak”

Turan: “ÇOMÜ’nün öğrenci ve akademisyen sayısı artacak”
AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ne ilişkin önemli açıklamalar yaptı.
Turan’ın açıklamaları şöyle:
“Milli şuurun başkenti Çanakkale vizyonumuzun bir parçasının da Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi olduğunu belirtmiştik. Artan öğrenci ve akademisyen sayısı, fiziki imkanların geliştirilmesi, açılan yeni bölümler üniversitemizin Çanakkalenin tarihi, doğası, kültürü, turizmi ile daha cazip hale gelmesini sağlıyor.
ÇOMÜye verdiğimiz değeri 13 yılda üniversiteye ayrılan yatırım ödeneklerinden çok iyi görebiliriz. Sadece 2015 yılında ÇOMÜnün yatırımları için 58 Milyon TL ödenek ayrıldı. 2016da bu rakam daha da artıyor. Öğrenci sayımız 45 binin üzerine çıktı. Yeni açılan bölümlerle daha da artacak. Üniversitemiz için bir müjdeyi daha paylaşalım. Alınan yeni karara göre ünivesitemize iki yeni bölüme kavuşuyor. ÇOMÜ Turizm Fakültesinde Rekreasyon Yönetimi Bölümü, Çanakkale Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunda Enerji Yönetimi Bölümü. Öyle ki Enerji Yönetimi Bölümü Türkiyede ilklerden olma özelliği taşıyacak.
Bunun yanı sıra daha önce açılan Diş Hekimliği Fakültesine Klinik Bilimleri Bölümü, Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı, Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi Anabilim Dalı, Endodonti Anabilim Dalı, Ortodonti Anabilim Dalı, Pedodonti Anabilim Dalı, Periodontoloji Anabilim Dalı, Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı, Restoratif Diş Tedavisi Anabilim Dalı, Temel Bilimler Bölümü ve Temel Tıp Bilimleri Anabilim Dalının açılması uygun görüldü.
Açılacak bu yeni bölümler üniversitemizin hem öğrenci hem de akademisyen sayılarında artışa katkı sağlayacak. Çanakkale ve bölgesinin nitelik ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak Çanakkale Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunda açılan, istihdamı yüksek bölümlerden Enerji Yönetimi Bölümü, içerik itibariyle öğrencilerin, hızla değişen ve gelişen enerji teknolojilerini öğrenmelerine ve bu alanda bilgi ve tecrübelerini arttırmalarına imkan sağlayacak. Şehrimize ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesine hayırlı olsun.”
değişim

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 13 Haziran 2021, Pazar