Bizimle İletişime Geçin

BİRİM HABERLERİ

Rektör Acer, Meslek Yüksekokulları Binalarında İncelemelerde Bulundu

Yayınlandı

on

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu ve Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu binalarının inşaatında incelemelerde bulundu.

İnceleme esnasında Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Erdem, Çanakkale Sosyal Bilimler MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Enver Yolcu, Genel Sekreter Yardımcısı Kenan Yücel hazır bulundu.

Rektör Prof. Dr. Yücel Acer, yüklenici firmanın yetkililerinden bilgi aldı ve şunları söyledi:

“İnşaat çalışması incelememizde eksikleri yerinde tespit ettik. Bizim yaptığımız tespitte en önemli husus, güzergâh olarak kullanılacak yolun tamamlanıp ulaşımın temin edilmesi. Çok sayıda öğrencimiz eğitim ve öğretim görecek. İkinci dönemin başında öğrencilerimizin eğitim ve öğretime bu binada başlamalarını istiyoruz. Fakat bir taraftan yol ve ulaşım sorunu var. Belediye otobüs seferlerinin arttırılması gerekiyor. Bizim endişemiz ulaşım meselesi. Bu konuda Belediye Başkanlığımızla görüşmeler devam ediyor. Şubat ayının ortasında ikinci dönemde taşınmayı hedefliyoruz. İstediğimiz gibi olmazsa belki erteleyebiliriz. Tamamlamamız gereken eksikler haricinde önemli bir sıkıntımız yok. Bilgisayar laboratuvarımız dışında herhangi bir eksiklik görmedik. Kantin ve yemekhane kısmını da aktif hale getirmek için de çalışmalar yapıyoruz. Sonuç olarak, binamızın çoğu tamamlamış durumda. Binanın hemen ön tarafından geçecek üçüncü ana giriş için ihalesi yapıldı. Bu konuda çalışmalar başlamış durumda ve yaz ayına kadar tamamlamış olacak. Yol konusunda yapılacak çalışma tamamlandığında eksiğimiz kalmayacak. Gecikme söz konusu olursa bu da yolun tamamlanmamasından dolayı olacaktır, çünkü öğrencilerimizin sıkıntı çekmesini istemiyoruz” dedi.

 

Okumaya Devam Et
Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK OKUNANLAR