Bizimle İletişime Geçin

BİRİM HABERLERİ

Fetullahçı çeteden ÇOMÜ Hastanesi’ne hiberbarik ihanet

Yayınlandı

on

Fethullahçı eski yönetim Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde 1,5 Milyon Dolarlık yatırımı çürümeye terk etmiş.

Milli Güvenlik Kurulu kararıyla devletin resmi kayıtlarında terör örgütü olarak ilan edilen FETÖ/Paralel Devlet Yapılanmasına mensubu olduğu iddiası ile geçtiğimiz günlerde göz altına alınan ve adli denetim şartıyla serbest bırakılan ÇOMÜ eski rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner dönemine ait skandalların ardı arkası kesilmiyor. ÇOMÜ Hastanesinde mali ve fiziki denetimlerde hemen her gün FETÖ’cü eski yönetimin sebep olduğu yeni bir problem gün yüzüne çıkıyor. Öyle ki yapılan incelemelerde ortaya çıkan olaylar dudak uçuklatacak cinsten.

HİPERBARİK OKSİJEN MERKEZİ NEDEN DEVRE DIŞI BIRAKILDI?

ÇOMÜ’de Sedat Laçiner’in rektörlüğünün sona ermesinin ardından ÇOMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi de mali ve teknik açıdan önceki döneme ait birçok inceleme ve soruşturma başlatılmıştı. Bu soruşturmalarda FETÖ mensubu eski yönetimin, kendilerinden sonra ÇOMÜ Hastanesi’ni iflasa sürüklemek için SGK’daki elemanları vasıtasıyla birçok usulsüzlüğe imza attıkları tespit edilmişti. Ortaya çıkarılan bir diğer olayda da 165 personel ile hizmet veren ÇOMÜ Hastanesine sadece iki ay içerisinde 150 personel alındığı kayıtlara geçmişti. Tüm bu işlemlerin oluşturduğu kamu zararı ise uzmanlara göre milyonlarla ifade ediliyordu. Ortaya çıkarılan son olaya ilişkin iddialar ise Fethullahçı çetenin paralel ihanetinin ne derece korkunç olabileceğini bir kez daha ortaya koydu.

“ÇANAKKALELİLERİN SAĞLIĞINI HİÇE SAYMIŞLAR”

İddialara göre ÇOMÜ Hastanesine KOÇ Holding’in bağışlarıyla yapılan ve bir buçuk milyon dolarlık bir yatırımla Çanakkalelilerin hizmetine sunulan Hiperbarik Tıp Merkezi’ni resmen çöpe atmışlar. 2011 yılında kurulan tesiste görev yapan öğretim görevlisine FETÖ örgütünden olmadığı için kadro verilmemiş. Uzun süre kadro verilmeyen akademisyen mecburen ÇOMÜ’den ayrılmak zorunda bırakılmış. 

HİPERBARİK TEDAVİ’NİN ÜÇ ADRESİ ANKARA, İSTANBUL VE ÇANAKKALE

Türkiye’de “Hiperbarik Oksijen Merkezi” sadece üç yerde yapılabiliyor. Bunlardan bir tanesi de lodos kaynaklı soba zehirlenmelerinin sık yaşandığı ve dalış turizmiyle ön plana çıkan Çanakkale’ye KOÇ Holding ve KOÇ Vakfı’nın destekleriyle kurulmuştu. Bu merkezde lodoslu günlerdeki soba/karbonmonoksit zehirlenmeleri ile dalış turizminde yaşanan ve su altı basıncından kaynaklanan ciddi kazaların tedavisi yapılabiliyor “öldü sanılan kişiler” bile burada uygulanan tedavi ile hayata döndürülebiliyordu. Aynı anda on kişiye kadar hizmet verebilen, üstelik bağışlarla kurulan böylesi eşsiz bir tedavi merkezi birileri tarafından devre dışı bırakılmıştı.

“BİR DALGIÇ HAYATINI KAYBETTİ”

Hiperbarik Oksijen Tedavi Merkezi’nin FETÖ mensuplarınca çürümeye terkedilmesinden sonra Çanakkale’de yaşanan bir kazada İstanbul’dan dalış turizmi için Çanakkale’ye gelen bir dalgıcın hayatını kaybettiği öğrenildi.

FETÖ MENSUBU OLMAYANA KADRO YOK!

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde 2011 yılında açılan Hiperbarik Oksijen Tedavi Merkezinde görevli olan öğretim görevlisine Fethullahçı Terör Örgütü Mensubu olmadığı için kadro verilmeyerek, kurumdan ayrılmak zorunda bırakıldı. Ayrıca bu alanda hizmet vermek için müracaat eden başka bir akademisyene de yine FETÖ mensubu olmadığı için kadro verilmediği öğrenildi.

REKTÖR DEĞİŞTİ, HİZMET BAŞLADI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Prof. Dr. Yücel Acer’in rektör olarak atanmasıyla beraber ÇOMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi yönetimi de Fetullahçı Terör Örgütü mensuplarından alındı. Yönetimin değişmesiyle bugüne kadar atıl bırakılan diğer yatırımlar gibi Hiperbarik Oksijen Tedavi Merkezi’nin de çok kısa bir sürede faaliyete geçeceği öğrenildi. Eski yönetim tarafından kadro verilmeyerek işinden edilen Hiperbarik Oksijen Tedavi Merkezi öğretim görevlisine yeniden teklif götürüldüğü ancak ailevi nedenlerden dolayı bunu kabul etmediği de gelen bilgiler arasında. Öte yandan eski yönetim tarafından FETÖ mensubu olmadığı için iş başvurusu reddedilen bir akademisyene teklif götürüldüğü ve ÇOMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Hiperbarik Tedavi Merkezinde çalışması için davet edildiği öğrenildi.

VARAN5

manbşet 46547654 547568765

Okumaya Devam Et
Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK OKUNANLAR