Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

ÇOMÜ’de müthiş iddia! Fetullahçı çete kaçacak

ÇOMÜ’de müthiş iddia! Fetullahçı çete kaçacak

Son günlerde ÇOMÜ’de fetullahçı örgüte mensup akademisyenlerin kaçma hazırlığında olduğu konuşuluyor.

Çanakkale Emniyet Müdürlüğü’nün FETÖ operasyonu ile göz altına alınan ve yurt dışı yasağı konarak serbest bırakılan ÇOMÜ eski Rektörü Sedat Laçiner zamanında üniversitenin Fetullahçı Terör Örgütü mensupları ile doldurulduğu iddiaları gündemdeki yerini koruyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir üniversitede yaptığı konuşmada “Bu yapının özellikle hedef aldığı yerlerden birinin üniversitelerimiz olduğunu biliyoruz. Devletimizin ve milletimizin bekası için resmen tehdit olarak tanımlanan bu yapının üniversitelerdeki etkinliğini de sona erdirme kararlılığındayız. Bu can bu tende oldukça bu yapıya karşı mücadelemi sürdüreceğim” ifadeleri sonrasında üniversitelerdeki bu yapı ile mücadele edileceği sinyalleri verilmişti.

Milli bir duruş sergileyen ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer’in rektör olarak atandıktan sonra “Bundan sonraki tek hedefim üniversitemizi bu yapıdan tamamıyla temizlemek olacak” ifadeleri dikkat çekmişti. Yönetimin paralel yapı ile yaptığı mücadele sonrasında özellikle Tıp Fakültesi’nde örgütlü onlarca fetullahçı çete üyesinin 2 yıllık ücretsiz izin talebinde bulunduğu öğrenildi. Yönetimin istenen izin taleplerini red ettiği belirtilirken izin talepleri fetullahçıların kaçma girişimi olarak yorumlandı. İzin isteyenlerin arasında dönemin rektörü Sedat Laçiner’e sahte iş göremezlik raporu düzenleyenlerinde olduğu belirtiliyor.

Diğer yandan önceki dönemde çeşitli görevlendirmelerle yurt dışında bulunan fetullahçı çete üyesi akademisyenlerin üniversiteye geri dönmeme planı yaptıkları da iddialar arasında…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 24 Ocak 2019, Perşembe