Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Laçiner’lerin Saadet Zinciri

Laçiner’lerin Saadet Zinciri

Eski Rektörün eşi S.L ve kardeşi V.L’nin eşi F.L üniversiteye önce işçi olarak alınmış, sonrasında akademik kadro verilmiş. Üstelik rektör eşi S.L aynı dönemde ÇOMÜ’de hem işçi hem de okutman olarak çalışmış…

Sedat Laçiner ve Halil Şimşek tarafından yönetildiği dedikoduları Çanakkale’de dolaşan ve fetullahçı terör örgütünün kara propaganda merkezi olduğu iddia edilen demokratcanakkale ÇOMÜ yönetimini ve çalışanlarını karalayarak hedef göstermeye devam ediyor.

Site yaptığı hayal ürünü haberlerle yeni yönetimi karalarken Sedat Laçiner yönetimini temize çıkarmaya çalışıyor. Fetullahçı çetenin sitesi demokratcanakkale Laçiner yönetiminin usulsüzlüklerini gölgelemeye devam ederken sitemizin ulaştığı bilgiler o dönemde yapılan hukuksuz ve gayri ahlaki işlerin ne boyutlara vardığını ortaya koyuyor.

DÖNEMİN REKTÖRÜNÜN EŞİ HEM İŞÇİ HEM DE OKUTMAN!

Edinilen bilgiye göre dönemin rektörü Sedat Laçiner’in eşi S.L 2013’ün şubat ve nisan ayları arasında ÇOMÜ İşletmelerinde işçi olarak çalıştırılmış. S.L aynı tarihler arasında BİİBF’de eşi Laçiner’in bölüm başkanı olduğu Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde Almanca okutmanı olarak görev almış. S.L’nin fakültelerde okutman olabilmek için gerekli olan yüksek lisans yapmış olmak şartını da taşımadığı iddia ediliyor. Bilgilere göre S.L aynı tarihlerde hem ÇOMÜ işletmelerinde işçi hem de BİİBF’de okutmanmış. S.L bir dönem boyunca hem işçi hem de okutman olarak görev aldıktan sonra Ezine Meslek Yüksekokulu’na Almanca okutmanı olarak kadroya alınmış.

REKTÖR KARDEŞİNİN EŞİ ÖNCE İŞÇİ SONRA OKUTMAN!

Dönemin rektörünün kardeşi V.L’nin eşi F.L de ÇOMÜ işletmelerinde işçi olarak çalıştırılmış, sonrasında 2012’de Çanakkale Sosyal Bilimler MYO’ya öğretim görevlisi olarak akademik kadroya alınmış. F.L’nin eşi V.L’nin rektör olan abisi Sedat Laçiner’in döneminde kütüphaneden sorumlu rektör danışmanı olarak görevlendirildiği de konuşulan konular arasında. V.L’nin eşi F.L’nin maaşını ÇOMÜ İşletlemelerinden aldığı halde kütüphanede çalıştığı fakat o dönem kütüphanede çalışanların F.L’yi görev yerinde pek görmedikleri dile getiriliyor.

SAADET ZİNCİRİNE YÖK’TEN İNCELEME

Konu hakkında YÖK’ün de bir inceleme başlattığı da konuşulanlar arasında.

Fethullahçı Çeteye karşı milli bir duruş sergileyen yeni yönetimi, hedef tahtasına oturtan fetullahçı çetenin, eski dönemde yaptığı hukuksuz ve gayri ahlaki işlere yönelik önümüzdeki günlerde de şaşırtacak bilgilere  ulaşılacağı belirtiliyor.

VARAN5VARAN4
manbşet 46547654 547568765

7 Yorum

  1. Makam-koltuk-severlere duyurulur 14 Ocak 2016 Cevapla
  2. Filozof 14 Ocak 2016 Cevapla
  3. Kendini bilen adam 14 Ocak 2016 Cevapla
  4. net adam 15 Ocak 2016 Cevapla
  5. Anlayana sivrisinek... 15 Ocak 2016 Cevapla
  6. ADIM TAHMIN ETTIGINIZ 16 Ocak 2016 Cevapla
  7. mühendislik 17 Ocak 2016 Cevapla

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 24 Ekim 2020, Cumartesi