Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

ÇOMÜ’de Fetullahçıların işi gücü yalan, dolan, demogoji…

ÇOMÜ’de Fetullahçıların işi gücü yalan, dolan, demogoji…

2 Eylül 2015 tarihinde gerçekleştirilen Milli Güvenlik Kurulu toplantısında alınan kararlarla “terör örgütü” olduğu bir kez daha tescil edilen ve “YURT İÇİNDE VE YURT DIŞINDA, İLLEGAL EKONOMİK BOYUTU DA DÂHİL OLMAK ÜZERE SÜRDÜRÜLMEKTE OLAN MÜCADELENİN KARARLILIKLA DEVAM ETTİRİLECEĞİ” belirtilen Fetullahçı Çetenin Çanakkale uzantıları olduğu iddiasıyla geçtiğimiz günlerde bir operasyon düzenlenmiş ve ÇOMÜ Eski Rektörü Sedat Laçiner de bu operasyon kapsamında gözaltına alınmıştı.

Mahkeme tarafından yurtdışı yasağı konularak, adli denetimle salınan Sedat Laçiner’in rektörlüğü döneminde üniversite bütçesinden usule aykırı bir şekilde “döner sermaye hesaplarına yaklaşık 500.000 TL lik bir kaynak aktarıldığını ve bu kaynağın seçim rüşveti olarak akademisyenlere haksız yere dağıtıldığı iddialarını dile getirdiğimiz haber geniş yankı uyandırdı.

Yapılan yorumlarda usule aykırı bir şekilde adeta ulufe dağıtır gibi kamu kaynaklarını kendi seçim çıkarları için harcayanlardan hesap sorulması gerektiğini dile getiren okuyucularımız, iddiaların yargı tarafından incelenmesini talep ettiler.

Öte yandan Fetullahçı Çetenin “kara propaganda ve yalan haber üretim merkezi” gibi çalışan demokratçanakkale sitesi, usulsüz bir şekilde tüyü bitmedik yetimin hakkını çalan ve bunu yandaşlarına peşkeş çeken Fetullahçı hırsızların yaptıklarını örtmek için yoğun çaba sarfediyor. ÇOMÜ Haber’de yer alan habere atıfla yazıldığı anlaşılan ve her yanı “demogaji” kokan, bir açıklama ile iddiaları örtbas etmeye çalıştı. Yapılan açıklamada sittemizde dile getirdiğimi iddialara cevap vermek yerine kimliği belirsiz bir kişinin ağzından eski yönetimi allayıp pullayan kara propaganda sitesi demokratçanakkale, “üniversiteye yapılan hizmetleri ulufe dağıtmak” olarak nitelendirdiğimiz yalanını ortaya attı. Oysa haberimizde, üniversiteye yapıldığı iddia edilen hizmetlerle ilgili değil, yandaşlara peşkeş çekilen ve ulufe gibi seçim rüşveti olarak dağıtılan usulsüz ödeneklerle ilgili iddialar dile getirilmişti. İlgili açıklama da iddialara ilişkin tek bir satır olmaması “yoksa iddialar doğru mu” dedirtiyor.

Kamuoyunun dikkatini farklı yöne çekmek için üniversite çalışanları hakkında asılsız ve mesnetsiz ithamlarla karalama “haberlere” imza atan Fetullahçı Çetenin önümüzdeki günlerde hangi algı haberini yazacağu merak ediliyor.

2 Yorum

  1. Erdem 15 Ocak 2016 Cevapla
  2. serdar 17 Ocak 2016 Cevapla

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 20 Şubat 2020, Perşembe