Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

ÇOMÜ’den ihanet metnine imza atan akademisyene soruşturma

ÇOMÜ’den ihanet metnine imza atan akademisyene soruşturma

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, “Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi”nin yayımladığı bildiride imzası bulunduğu gerekçesiyle kurumdaki bir öğretim üyesi hakkında soruşturma açacaklarını bildirdi.

Acer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ÇOMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi’nde görevli bir öğretim üyesinin söz konusu bildiriye imza attığını bildirdi.

Öğretim üyesinin daha sonra imzasını geri çektiği yönünde açıklamada bulunduğunu aktaran Prof. Dr. Acer, şunları kaydetti:

“Bizim üniversitemizde bir öğretim üyemiz bu bildiriye imza atmış görünüyor. Hocamız bazı basın organlarına imzasını geri çektiği yönünde açıklamada bulunmuş. Hocanın bulunduğu kadro güzel sanatlar fakültesinde bulunuyor. Fakülte dekanlığı tarafından bana hocayla ilgili bir soruşturma açılacağı yönünde bilgi verildi. Devlet üniversitelerinde soruşturma açılmadan her hangi bir işlem yapılamıyor. Doğrudan görevden alma gibi bir işlem mevzuat gereği olamaz. Özel üniversitelerde olabilir ancak devlet üniversitelerinde olamaz. Soruşturmanın sonucunu beklememiz gerekiyor. Sonuç itibariyle bu bildiride imzası bulunan öğretim üyesiyle ilgili Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi olarak bir soruşturma açıyoruz.”

4 Yorum

  1. Yönetim Harekeet Geç 15 Ocak 2016 Cevapla
  2. adnan 15 Ocak 2016 Cevapla
  3. ugur 15 Ocak 2016 Cevapla
  4. rahmi 18 Ocak 2016 Cevapla

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 26 Eylül 2020, Cumartesi