Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Laçiner Yönetimi Kafalarına Göre Hastane Yapmış!

Laçiner Yönetimi Kafalarına Göre Hastane Yapmış!

Eski yönetimin Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ne bıraktığı enkazın boyutları her geçen gün daha da netleşiyor. Eski yönetimin prestij projesi olarak sunduğu Tıp Fakültesi’nin yeni hastane binası inşaatı hakkında dile getirilen iddialar çok konuşulacağa benziyor.

Konu ilgili açıklamalarına başvurduğumuz bir yetkili “iyilik yapıyoruz diye kampüs girişine plansız bir şekilde, sadece reklam için başlatılan hastane inşaatı ne yazık ki ilgili makamlara danışılmadan, hatta bırakın ilgili makamları ÇOMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi doktorlarının görüşü bile alınmadan yapılmış. Gömleğin ilk düğmesi yanlış iliklenince geri kalanlar da hatalı olmuş.” dedi.

BAKANLIK KRİTERLERİNE UYULMAMIŞ

Hastanenin yapımı sırasında birçok teknik hesaplamada hatalar yapılırken, işin uzmanlarından yararlanılmadan yapılan birçok hata yeni yönetim döneminde ortaya çıkmış. Bakanlık yetkililerinin incelemesinde hastanenin projesi çizilirken Sağlık Bakanlığı’nın istediği kriterlere uyulmadığı görülmüş. Projenin başlangıcında bütün uzmanlardan ve ilgililerden görüş alınmadan yapılan bu eksikliğin yeni dönemde giderilmesi ve proje değişiklikleri de üniversiteye hayli pahalıya patlamış.

SAĞLIK MI REKLAM MI?

Öte yandan şehir planlama uzmanları, Çanakkale’ye en iyi sağlık hizmetinin sunulabilmesi için ÇOMÜ Sarıcaeli Yerleşkesi’ne yapılması tavsiye edilen hastane inşaatının, reklam için kampüs girişine yapılarak büyük bir kaosa imza atıldığını ve bu kaosun giderilmesinin de büyük maliyetler oluşturacağını öngörüyorlar.

 

 

1 Yorum

  1. reklam uzmanı 16 Ocak 2016 Cevapla

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 20 Şubat 2020, Perşembe