Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

SEDAT LAÇİNER HAKKINDA ŞOK İDDİALAR!

SEDAT LAÇİNER HAKKINDA ŞOK İDDİALAR!

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi yönetimi ve çalışanları hakkında kara propaganda yürüten sosyal medya hesaplarının arkasında eski yönetim mensuplarının olduğu iddia ediliyor.

Özellikle fetullahçı terör örgütünün kara propaganda merkezi olduğu iddia edilen demokratcanakkalenin yaptığı asparagas haberler üzerinden algı operasyonu yürüten twitter ve facebook hesaplarının eski rektör Sedat Laçiner, Halil Şimşek ve Vedat Laçiner tarafından yönetildiği kamuoyunda tartışılıyor.

Geçtiğimiz yıl yapılan rektörlük seçimleri öncesi piyasaya çıkan paralel trol hesaplar rektör adayları, akademisyenler ve ÇOMÜ çalışanları hakkında kara propaganda yürütmüştü. O dönem açılan paralel trol hesapların birçoğu rektörlük seçimi sonrası ortadan kaybolurken bazı hesapların ise hala aktif kullanıldığı belirtiliyor.

Hala aktif kullanılan paralel trol hesapların güncel paylaşımlarında ağırlıklı olarak ÇOMÜ yönetimi hedef alınırken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan karşıtı paylaşımlar yapılması gözden kaçmıyor.

İddialara göre twitter da @canakkalekulis kullanıcı adı ile paylaşımlar yapan hesabın eski ÇOMÜ Rektörü Sedat Laçiner tarafından yönetiliyor. Laçiner’in adı daha önce de @BuketSah, @AkCanakkaleli, @analizci17 hesapları ile gündeme gelmişti. Rektörlük seçim döneminde bir çok iftira ve karalamaya imza atan @AkCanakkaleli hesabı seçim sonrasında ortadan kaybolmuştu. @BuketSah hesabı da askıya alınmıştı. @analizci17 hesabı ise hala aktif olarak kullanılıyor. Diğer yandan facebookta Nilgün Gülcan (https://www.facebook.com/nilgun.gulcan.1) adı ile paylaşımlar yapan hesabında Sedat Laçiner tarafından kullanıldığı iddia edilmişti.

Twitterda @kampusgundem kullanıcı adı ile paylaşımlar yapan hesabın eski rektör Sedat Laçiner’in kardeşi Vedat Laçiner tarafından kullanıldığı dile getiriliyor. İddiaya göre @kampusgundem olarak kullanılan hesap 4 yıl boyunda ÇOMÜ Kütüphanesi’nin resmi twitter hesabı olarak kullanılıyormuş. O dönem Kütüphaneden Sorumlu Rektör Danışmanı olarak görev yapan Vedat Laçiner’in rektörlük seçimleri sonrasında hesabın adını Kampüs Gündem olarak değiştirdiği ve kullanmaya devam ettiği konuşuluyor. Twitter ve Facebook ta Haydar Kaleli olarak kullanılan hesabın ise eski rektör danışmanı Halil Şimşek tarafından kullanıldığı iddia ediliyor.

İşte o hesaplar

https://twitter.com/hkaleli17

https://twitter.com/kampusgundem

https://twitter.com/canakkalekulis

https://www.facebook.com/nilgun.gulcan.1?fref=ts

https://www.facebook.com/DemokratCanakkale?fref=ts

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 24 Ocak 2019, Perşembe