Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Bülent Turan’dan Ülgür Gökhan’a Salvolar

Bülent Turan’dan Ülgür Gökhan’a Salvolar

Gaziantep/Şahinbey Belediyesi daha önceki yıllarda başlayan ve AK Partili Eceabat Belediyesiyle koordineli olarak 2016 yılında 20 bin öğrenciyle rekor seviyeye çıkan Çanakkale kültür gezilerini devam ettiriyor. AK Parti Grup Başkan vekili, Çanakkale Milletvekili Bülent Turan Eceabat ve Gaziantep/Şahinbey belediyesiyle arasındaki bu kardeşliği, “Boğazın Kilidi, Gerçek Kardeşlik için açılıyor!” sözleriyle değerlendirerek; “Birileri halen Sur kardeşliğinde ısrar etsin. Şehitler diyarı Çanakkale’nin marka değerine gölge düşüren hareketlerin ve ısrarcılığın karşısında durmaya devam edeceğiz. Bu kardeşliği örnek alsınlar” dedi.

Turan açıklamasında şunları söyledi;

“Sur Kardeşliği Anlayışında Israrcı Davrananlar, Örnek Alın Bu Kardeşliği“

1915’de Dünya Savaş Tarihinin en önemli savaşlarına sahne olan Eceabat topraklarının her santimetrekaresinde bu savaşın izlerinin bulunduğuna dikkat çeken AK Parti Grup Başkanvekili Av. Bülent Turan, ‘Sur kardeşliğine ilişkin sert konuştu. “Sur kardeşliği anlayışında ısrarcı davrananlar. Örnek alın bu kardeşliği“ diyerek çağrıda bulunan AK Parti Grup Başkan vekili Av. Bülent Turan, AK Partili Eceabat ve Şahinbey belediyelerinin kardeşlik adına attığı adımı değerlendirdi. “Birileri, halen ‘Sur kardeşliğinde ısrarcı. Günümüz gerçeklerinden ders almıyorsanız, 100 yıl öncesine bakın. Gerçek orada yatıyor.  Gerçek, Çanakkale coğrafyasında yatıyor. Çanakkale kahramanı yüz binlerce Şehidimiz ve Gaziler diyarı Antepin kahramanlarının tek meselesi bölünmemek ve parçalanmamaktı”  dedi.

– Turan, AK Partili Eceabat ve Şahinbey Belediyelerinin, Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Mustafa Kemalin, tarih sayfasına çıktığı yer olan Eceabat sınırlarındaki Anafartalardan yola çıkarak, sağlığında fahri Hemşeriliğini kabul edip, nüfus kayıtlarında yer bulduğu Gaziantep Şahinbey in kardeşlik ilişkilerinin önemini anlatmaya gerek bile olmayacağını belirtti.

“Bu Israrcılığın Karşısında Durmaya Devam Edeceğiz”

Turan;“Kara savaşlarının tamamı, sınırları içinde geçen Eceabat ile, Gaziler diyarı Antep Şahinbey‘in kardeşlik ilişkileri içine girerek takdir topladığını söyleyen AK Parti Grup Başkanvekili Av. Bülent Turan; “Birileri halen Sur kardeşliğinde ısrar etsin. Şehitler diyarı Çanakkalenin marka değerine gölge düşüren hareketlerin ve ısrarcılığın karşısında durmaya devam edeceğiz. Bu kardeşliği örnek alsınlar” dedi.

“CHP, HDP’nin Peşine Takılmış”

Turan;“1915 de, Osmanlıyı saf dışı bırakmanın ve Rusya’ya yardım göndermenin tek yolu olan Çanakkale Boğazı’nın kilidi, tarihin her aşamasında olduğu gibi yine Eceabat olmuştu.  Şimdi Kardeş kent nasıl olur Eceabat ilçemiz bunu gösterecek. Boğazın kilidi, Ülkemiz için de örnek bir kardeşlik için açılmış olacak.

“Türkiye’nin özellikle 7 Hazirandan itibaren Suriye meselesine paralel olarak terörün tırmandığına tanık olduk.  Tanık olduğumuz sadece terör örgütünün eylemleri olmadı elbette. Geçmişte ulusalcı çizgiyi savunan ve devleti kuran parti olarak tanınmaya özel önem atfeden CHP’nin HDP çizgisinde politika yapmaya başlaması, son dönemde tanık olduğumuz hadiselerden sadece birisi. HDP ile ilişkilerin bir örneği de, Sur kardeşliğine imza atan bir anlayış içinde olanlar. Şöyle de diyebiliriz; CHP, HDP’nin peşine takılmış. CHP’nin ulusalcı bir çizgiden adeta utangaç PKK yanlısı hale dönüştüğü görülüyor. Geçmişte kendince milli değerlere bağlılık duyan, ulusalcı tarafı ağır basan bir CHP vardı. Fakat bu yeni dönemde farklı bir CHP profili ile karşı karşıyayız. Genelde de böyle, CHPnin yerel siyasetinde de.  TBMM çatısı altında da tanık olduğumuz birçok konu oluyor. 1 Kasım seçimleri sonrası Milletvekili seçilen yeni isimler de olduğundan, Meclis çalışmalarında kürsüde konuşan kişinin CHPli mi yoksa HDP milletvekili olduğunu ayırt edemeyeceğimiz kadar. Bahse konu bu iki parti arasında bir söylem benzerliği oluştuğunu Türkiye görüyor. Adeta “utangaç PKK yanlısı” gibi CHP milletvekilleri görüyoruz. Devleti kurduğunu iddia eden bir partinin savrulduğu nokta garip.  Bu durum öncelikle, Atatürk diyen, devlet diyen, İnönü diyen CHP seçmenine haksızlık.  Şu anki CHP karmakarışık bir yapı. Demokrasinin en önemli unsurlarından birisi, nitelikli muhalefettir. Bugünkü CHP’nin üslubuna ve yapısına baktığımız zaman maalesef böyle bir durumun olmadığını görüyoruz. İddia ediyorum ki, bütün partiler kapatılsa ve seçime sadece CHP girse, bu kafayla ve üslupla şu an aldığından daha fazla oy alamaz” dedi. AK Parti Grup başkan vekili Av. Turan, CHP’nin,  HDP’nin peşine takılmış bu halinin  AK Parti için siyaseten avantajlı olsa da, Türkiye için zararlı olduğuna dikkat çekti…

Kaynak: Değişim Gazetesi

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 18 Mart 2019, Pazartesi