Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

FETÖ ilgisiz kişiler derse giriyor dedi! Masterli Öğretmen Çıktılar!

FETÖ ilgisiz kişiler derse giriyor dedi! Masterli Öğretmen Çıktılar!

Fetullahçı kara propaganda merkezi demokratcanakkalenin bir süredir “İlgisiz kişiler ÇOMÜ’de derse giriyor” haberleri asılsız çıktı. Fetullahçıların hedefindeki isimlerin Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Eğitim Fakültesi mezunu oldukları öğrenildi. Yani Fethullahçı çete inkilap tarihi desrslerine giren kişilerin tarih öğretmeni olduğu gerçeğini görmezden gelmiş.

Sedat Laçiner ve Halil Şimşek ile bazı memurların yönettiği iddia edilen demokratcanakkale ÇOMÜ yönetimi ve çalışanları hakkındaki karalamalarını iftira ve asparagas haber yapma boyutuna taşıdı.

Yeni yönetimi yıpratmak için büyük bir çaba gösteren Fetullahçı çete son günlerde V.B adlı ÇOMÜ yöneticisini hedef tahtasına koydu. “ÇOMÜ’de derslere ilgisiz kişiler giriyor” başlığı ile asparagas haber yapan fetullahçı sitenin hedef gösterdiği isimlerin ÇOMÜ Eğitim Fakültesi Tarih Öğretmenliği mezunu oldukları hatta alanlarında master yaptıkları öğrenildi.

Sedat Laçiner ve Halil Şimşek ikilisinin V.B’yi  hedef almasının altındaki gerçeğin kaybedilen rektörlük seçimi olduğu iddia ediliyor. FETÖ/PDY örgütü yöneticisi ve üyesi olmak suçlamasıyla geçtiğimiz gün gözaltına alınıp yurtdışı yasağı konarak serbest bırakılan Laçiner’in V.B’ye kişisel husumet beslediği yapılan yalan haberlerin altında bu hırsın yattığı konuşuluyor. Laçiner’in rektörlük seçimleri öncesi V.B’nin görev yerini defalarca değiştirdiği hatta hakkında sahte ihbar mektubu ile soruşturma açtırdığıda öğrenildi. Fetullahçı çetenin hedefindeki V.B’nin konu hakkında ne diyeceği ise merak ediliyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 22 Ocak 2019, Salı